کد خبر: 1071187 A

رئیس ستاد انتخابات فارس:

رئیس ستاد انتخابات استان فارس گفت: تاکنون صلاحیت کمتر از دو سوم داوطلبان شوراهای اسلامی شهرهای فارس، از سوی هیئت‌های اجرایی و نظارت تائید شده است.

به گزارش ایلنا، سید احمد احمدی‌زاده گفت: از مجموع سه هزار و ۲۶۸ نفر داوطلب شوراهای اسلامی ۱۱۵ شهر فارس پس از بررسی هیات‌های اجرایی و نظارت شهرستان ها ، صلاحیت یک هزار و ۸۵۰ نفر تایید شده و صلاحیت یک هزار و ۱۸۷ نفر هم احراز نشده است.

احمدی‌زاده با اشاره به انصراف ۲۳۴ نفر از داوطلبان انتخابات شوراهای شهرهای فارس، گفت: با توجه به اینکه ۱۲ اردیبهشت آخرین مهلت اعتراض به نتیجه بررسی صلاحیت‌هاست، لذا از داوطلبان رد صلاحیت شده تقاضا داریم که از فرصت اعتراض استفاده کرده و شکایت خود را برابر قانون به همراه مستندات به هیئت نظارت استان ارائه دهند.

وی ادامه داد: امیدواریم با توجه به شناختی که نسبت به هیئت نظارت داریم، این هیئت در بررسی اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده با دقت بیشتر و در نظر گرفتن عدالت تصمیم گیری کند تا با افزایش تعداد تایید صلاحیت شدگان، شاهد حضور سلایق مختلف و افراد کارآمد و توانمند بیشتری در این دوره از انتخابات باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ادامه داد: در حوزه شهری در این دوره انتخابات شوراها ۶۰۳ کرسی در استان وجود دارد که این تعداد در دور پنجم انتخابات شوراها ۵۴۰ کرسی بوده است.

وی گفت: تعداد داوطلبان در دوره پنجم انتخابات شوراها در فارس 3682 نفر بود که در این دوره با کاهش 11 درصدی این عدد به 3268 نفر رسیده است.

رئیس ستاد انتخابات فارس ادامه داد: در حوزه شوراهای روستایی نیز حدود ۱۴ هزار و ۶۵۸ نفر در ۲ هزار و ۲۹۸ روستا و ۲۶۶ تیره عشایری اقدام به ثبت نام کردند که در ۱۲۲ روستا تعداد داوطلبان به حد نصاب لازم نرسیده است.

احمدی‌زاده گفت: تعداد کرسی‌های شوراهای روستایی و عشایری نیز که در دوره پنجم هفت هزار و ۹۲۷ کرسی بوده در این دوره به هشت هزار و ۶۲ کرسی رسیده است.

رئیس ستاد انتخابات استان فارس گفت: تعداد داوطلبان انتخابات شورای روستایی و عشایری هم که در دوره پنجم ۱۴ هزار و ۹۵۰ نفر بوده در این دوره با ۲ درصد کاهش به ۱۴ هزار و ۶۵۸ نفر رسیده است.

 

استان فارس انتخابات شوراهای اسلامی قانون معاون سیاسی امنیتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر