کد خبر: 1071043 A

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان مطرح کرد:

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان گفت: با رونق بخش ساخت و ساز ۲۵۰ شغل در این عرصه ایجاد می شود که می تواند به بهبود شرایط شهرداری‌ها هم کمک کند.

به گزارش ایلنا از اصفهان، نادر آخوندی با اشاره به اجرای بسته تشویقی ساخت و ساز شهرداری اصفهان، اظهار کرد: براساس بسته تشویقی ساخت و ساز سال ۱۴۰۰، ارائه مساعدت به شهروندان به صورت پلکانی تا پایان سال ادامه دارد.

وی ادامه داد: قیمت تراکم در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال گذشته حدود ۱۵ درصد افزایش داشته است که این نرخ افزایش به علت در نظر گرفتن بازار مسکن تا دو سال آینده بوده است. این بسته در شش مرحله پیش بینی شده است تا زمینه جذب سرمایه گذاران حوزه مسکن و ساخت و ساز را فراهم کند.

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان تصریح کرد: در این بسته دو ماه اول سال ۱۰۰ درصد رشد تراکم را هدیه دادیم به همین ترتیب دو ماه بعد ۸۰ درصد، دو ماه بعد از آن ۶۰ درصد و هر دو ماه ۲۰ درصد کاهش هزینه داشتیم و تا پایان سال این هدیه به صفر خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه البته برای ماه‌ های اول سال ۱۵ درصد اهدا افزایش قیمت و ۲۰ درصد پرداخت نقدی در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: پرداخت نقدی سه ماه تقسیط می شود.

آخوندی تصریح کرد: این بسته در واقع ۳۵ درصد اهدا برای انبوه‌ سازان در بر دارد که می تواند رونق ساختمان سازی در شهر را به دنبال داشته باشد.

وی اظهار کرد: این بسته تشویقی برای صدور پروانه، گواهی عدم خلاف، پایان کار و ماده ۱۰۰ هم قابل اجراست.

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان افزود: با رونق بخش ساخت و ساز ۲۵۰ شغل در این عرصه ایجاد می شود که می تواند به بهبود شرایط شهرداری ها هم کمک کند.

وی بیان کرد: سال گذشته با اجرای بسته تشویقی ساخت و ساز تجربه موفقی در درآمدزایی برای شهرداری اصفهان رقم خورد که براساس همین تصمیم، امسال هم این بسته با شرایط جدید اجرایی می شود.

 

اصفهان درآمد رشد ساخت و ساز شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر