کد خبر: 1071026 A

رئیس محیط زیست شهرستان آوج خبر داد:

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آوج گفت: محیط‌بانان منطقه شکار و تیر اندازی ممنوع آوج در حین گشت و کنترل با یک قلاده گربه وحشی مواجه و از این گونه گربه سان تصویر برداری کردند.

به گزارش ایلنا از قزوین و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، احسان خسروی از مشاهده و تصویر برداری گربه وحشی در منطقه شکار و تیر اندازی ممنوع آوج خبر داد و گفت: محیط‌بانان منطقه شکار و تیر اندازی ممنوع آوج در حین گشت و کنترل با یک قلاده گربه وحشی مواجه و از این گونه گربه سان تصویر برداری کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آوج ادامه داد: در یک سال اخیر ۴ مرتبه ثبت تصویر گربه وحشی  توسط مامورین اجرایی صورت گرفته، وجود این گونه، نشان از کامل بودن چرخه حیات و سلامت زیستگاه دارد.

وی ابراز کرد: طول بدن گربه‌ وحشی 45 تا 80 سانتی‌متر است و بین سه تا هشت کیلوگرم وزن دارد، گربه وحشی از اجداد گربه اهلی به‌ شمار می‌آید و جثه‌‌ای‌ بزرگ‌تر از نوع اهلی دارد، این نوع از گربه‌سان به دلیل احتمال جفتگیری با نوع اهلی‌اش در طرح و رنگ و جثه‌های متفاوتی دیده می‌شود و صدایش همچون  گربه اهلی می‌باشد.

خسروی گفت: از خانواده گربه سانان در ایران 8 گونه شامل پلنگ، یوزپلنگ، سیاهگوش، کاراکال، گربه جنگلی، گربه شنی، گربه پالاس و گربه وحشی زیست می‌کنند، در منطقه شکار و تیر اندازی ممنوع آوج نیز تاکنون حضور 3 گونه از خانواده گربه سانان شامل سیاهگوش، گربه جنگلی  و گربه وحشی ثبت شده است.

حفاظت محیط زیست سلامت گربه محیط زیست وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر