کد خبر: 1070974 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان اعلام کرد: استان همدان با ۱۶ هزار دُز تزریق واکسن از استان هایی است که بیشترین تزریق واکسن را داشته و در واقع در این عرصه پیشتاز بوده است.

به گزارش ایلنا از همدان، رشید حیدری مقدم در جلسه ستاد استانی مقابله با کروناویروس همدان، با اشاره به اینکه متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ نفر از هم‌استانی‌ها به علت ابتلا به کرونا فوت شدند، اظهار کرد: تعداد بیماران مراجعه کننده به صورت سرپایی در استان ۳۶۰ مورد بوده است.

وی با بیان اینکه میزان بستری‌های کرونایی در استان ۱۳۰۰ نفر هستند، تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته با مراجعات مختلفی که به بیمارستان‌های استان وجود داشته، ۲۲۵ نفر بستری داشتیم.

حیدری مقدم با اعلام اینکه بیش از ۱۰۰۰ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته به بیمارستان‌های استان مراجعه کردند، یادآور شد: ۹۸ درصد ابتلا به کرونا در استان، به علت شرکت در مراسم ها و دورهمی‌های خانوادگی است.

وی با اعلام اینکه تاکنون ۲۸ دستگاه ونتیلاتور(اکسیژن‌ساز) به تجهیزات بیمارستان‌های استان اضافه شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط شیوع کرونا، دو ساعت به ساعات کاری ۲۰۰ مرکز جامع سلامت در استان افزوده شد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا در پایان مطرح کرد: تاکنون ۱۰۷ واحد صنفی در استان همدان به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی تعطیل شدند.

استاندار همدان نیز با بیان اینکه غیر از تویسرکان، باقی شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز قرار دارند، اظهار کرد: شرکت در اجتماعات و دورهمی‌های خانوادگی، همچنان مهمترین عوامل شیوع کرونا در استان هستند.

سیدسعید شاهرخی با تأکید بر اینکه تنها با رعایت کردن ۹۰ درصد پروتکل‌ها، استان را از وضعیت قرمز به زرد یا آبی تغییر خواهد داد، خاطرنشان کرد: در فاز سوم طرح واکسیناسیون عمومی که در هشت شهرستان انجام می‌شود، ۳۰۰۰ دُز تزریق در همدان خواهد شد.

استان همدان بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی سلامت همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر