کد خبر: 1070844 A

مدیرکل تامین اجتماعی استان:

مدیرکل تامین اجتماعی استان همدان گفت: ۴۵ درصد جمعیت استان زیر پوشش تامین اجتماعی قرار دارند و ۷۰ درصد بیمه شدگان هم از جامعه کارگری هستند.

به گزارش ایلنا از همدان، شهناز حمزلویی با تأکید بر اینکه هدف از تشکیل این سازمان حمایت از نیروی کارگری بوده است، گفت: سازمان تأمین اجتماعی هرگز باری بر دوش دولت‌ها نبوده و این صندوق دچار شکنندگی نخواهد شد.

وی به مناسبت روز جهانی کارگر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: سازمان تأمین اجتماعی جمعیت بزرگی از کشور را زیر پوشش خود قرار داده به طوری که بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور زیر پوشش خدمات این سازمان هستند که بیش از ۷۰ درصد آن را جامعه کارگری تشکیل داده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان همدان تصریح کرد: از جمعیت یک میلیون و ۷۷۶ هزار نفری استان همدان، ۷۷۶ هزار معادل ۴۵ درصد از جمعیت استان زیر پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند.

حمزلویی با اشاره به وجود ۲۴۸ هزار بیمه شده اصلی در استان همدان، ادامه داد: نیاز است بیمه شدگان از رخوت رشد تکانی خورده و افزایش یابند که این افزایش نیازمند رونق صنایع و تولید است.

وی با اشاره به وجود ۵۹ هزار خانواده مستمری‌بگیر و بازنشسته این سازمان، یادآور شد: با متناسب سازی حقوق بازنشستگان حقوق این قشر ۱.۵ برابر افزایش داشته که متناسب با سایر صندوق‌ها به فوریت انجام گرفته و احکام نیز صادر شده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان همدان با بیان اینکه ۲۴۰۰ نفر از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند، اظهار کرد: ۲۴۰۰ نفر از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند که بخش قابل توجهی مربوط به افرادی است که به واسطه کرونا بیکار شدند همچنین در بهمن سال گذشته ۶۰۱ میلیارد ریال بیمه بیکاری در استان همدان پرداخت شد.

حمزه لویی با اشاره به اینکه بیمه اجباری در سال گذشته یک درصد افزایش داشت، افزود: در سال گذشته بیمه اجباری به علت کرونا فقط یک درصد رشد داشت، اما در بیمه اختیاری و مشاغل آزاد از ۲۶ هزار و ۹۵۵ بیمه شده به بیش از ۲۹ هزار بیمه شده رسیده است.

وی از بخشش جرائم بدهی کارفرمایان به این سازمان خبرداد و گفت: در راستای تحقق شعار سال این بخشنامه صادر شده است به طوری که کارفرمایانی که از سال ۹۸ لیست‌های بیمه را به سازمان تأمین اجتماعی داده اند، در صورتی که تمامی بدهی را در ۱۲ تا ۳۶ قسط تقسیط کنند، جرائم آن‌ها بخشوده خواهد شد.

استان همدان پوشش تامین اجتماعی جامعه رشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر