کد خبر: 1070837 A

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان:

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: با فوت هفت بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته آمار متوفیان این استان از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون به یک هزار ۹۳۸ نفر رسیده است.

به گزارش ایلنا از همدان، محمد طاهری اظهار داشت: که پس از گذشت حدود ۲۰ روز افزایش و دورقمی شدن شمار فوتی هایی کرونایی در استان و رسیدن به آمار دست کم یک فوتی در هر ساعت، تعداد فوتی های کرونا در استان با کاهشی چشمگیر دوباره تک رقمی شد.

طاهری افزود: با فوت هفت بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته آمار متوفیان این استان از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون به یک هزار ۹۳۸ نفر رسیده است.

وی اظهار داشت: ۵۳۴ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان به کرونا مبتلا شدند که در مجموع بیماران سرپایی مثبت به ۳۷ هزار و ۶۹۰ نفر و بیماران بستری مثبت و ۱۵ هزار و ۲۰۹ نفر رسید.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار کرد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های این استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۸۷۹ مورد بود که ۲۱۴ نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اضافه کرد: در عین حال هم اینک ۱۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۶۹  بیمار وخیم گزارش شده است.

طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان همدان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۶۳۲ ، بهار ۸۳۹ ، تویسرکان ۹۲۳، رزن ۶۶۵ ، درگزین ۲۴۴، فامنین ۲۸۱ و کبودراهنگ ۹۲۳ نفر است.

وی افزود: همچنین تاکنون ۲ هزار و ۷۵۵ نفر در ملایر، ۲ هزار و ۱۰ نفر در نهاوند و پنج هزار و ۵۶۰ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.

 

استان همدان دانشگاه علوم پزشکی استان فوت ویروس همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر