کد خبر: 1070823 A

مدیرکل مدیرت بحران استان مطرح کرد:

مدیرکل مدیرت بحران استان قزوین گفت: باتوجه به کاهش بارندگی و به تبع آن کاهش تولید برق نیروگاه‌های برق تامین انرژی مورد نیاز در پیک تابستان نگران کننده است و باید برای این موارد تدابیری اندیشیده شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، قدرت الله مهدیخانی با اشاره به کاهش بارندگی‌ها در استان گفت: باتوجه به اینکه با کاهش 30 درصدی بارندگی‌ها مواجه بودیم درآینده با شرایط نگران کننده‌ای روبه رو خواهیم بود و از این رو صرفه‌جویی در مصرف آب و برق امری جدی و ضروری است.

مدیرکل مدیرت بحران استان قزوین ادامه داد: باتوجه به اینکه نیروگاه‌های برق آبی نیز تولید کمتری خواهند داشت تامین انرژی مورد نیاز در پیک تابستان نگران کننده است و باید برای این موارد تدابیری اندیشیده شود.

وی ابراز کرد: باتوجه به شرایط کرونا قطع برق ممکن است بر خدمت رسانی در بیمارستان‌ها نیز تاثیر گذار باشد؛ بنابراین لازم است با مدیریت مصرف و کمک صنایع و ادارات با کم‌ترین خاموشی از پیک تابستان عبور کنیم.

این مسئول افزود: بنابر گزارش‌های موجود شاهدمصرف بالای انرژی در محیط‌های اداری هستیم که باید این روند اصلاح شده و صرفه جویی در ادارات الزامی باشد.

وی عنوان کرد: استفاده از کولرهای گازی در ادارات ممنوع بوده و مصرف برق دستگاه‌های اجرایی نیز نباید از معادل 50 درصد مصرف برق سال گذشته بیشتر شود.

مهدیخانی ادامه داد: ساختمان‌های چند طبقه اداری در صورت کاهش دو سوم کارکنان خود به دلیل شرایط کرونا باید فعالیت‌های خود را در یک طبقه متمرکز کرده و چراغ‌های اضافی و سیستم‌های سرمایشی را خاموش کنند.

وی ابراز کرد: از 15 اردیبهشت تا 15 شهریور ماه پیک مصرف برق است و دستگاه‌های اجرایی باید مصرف برق خود را کاهش داده تا با خاموشی مواجه نشویم.

مهدیخانی گفت: از صاحبان واحدهای صنعتی استان درخواست داریم ضمن همراهی با شرکت توزیع نیروی برق نسبت به مدیریت مصرف در صنعت و نیز  کشاورزان در مصرف برق چاه‌های کشاورزی همکاری کنند.

استان قزوین انرژی برق صنعت کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر