کد خبر: 1070744 A

رئیس مجمع نمایندگان استان مطرح کرد:

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس گفت: سیاسی شدن قانون کار موجب شده که جامعه کار و کارگری یک چهارچوب مشخص نداشته باشد و هر دولتی متناسب با سلایق خود و بدون توجه به مشکلات ریشه ای با این جامعه برخورد کند.

به گزارش ایلنا، ابراهیم عزیزی در این دیدار که به مناسبت هفته کار و کارگر برگزار شد، به شنیدن درد دل های جامعه کارگری از زبان اعضای حاضر پرداخت.

نماینده شیراز و زرقان با تبریک هفته کار و کارگر و تقدیر از زحمات خالصانه کارگران اظهار داشت: بخش اعظم مشکلات کارگران مربوط به قوانین ناکارآمد بوده که تابع سلایق شده لذا اصلاح قوانین این حوزه یک ضرورت است.

عزیزی خاطرنشان کرد: پیشنهاد مشخص ما این است که با همراهی سایر تشکل ها یک طرح جامع و شامل برای جامعه کارگری توسط خود اعضا ارائه شده تا در مجلس مطرح و تبدیل به قانون شود چراکه بسیاری از مشکلات از این مسیر قابل حل است.

عزیزی خاطرنشان کرد: سایر مشکلات نیز با عارضه یابی و نظارت و پیگیری دستگاههای مسوول حل خواهد شد.

عزیزی با بیان اینکه برخی از مشکلات نیز با ارائه اطلاعات صحیح از سوی جامعه کارگری قابل حل و فصل است، افزود: ما باید بدانیم که مشکلات کجاست و پس از آن به رفع آن بپردازیم.

وی افزود: تلاش ما این است که با ایجاد واحدهای بزرگ و محرک استان را به سمت صنعتی شدن ببریم که در نهایت به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی خواهد انجامید چراکه در حال حاضر ما صنعت در خور توجهی در استان نداریم که بتوانیم برای جامعه کارگری آن نیز برنامه مدون داشته باشیم.

لازم به ذکر است در ابتدای این دیدار اعضای حاضر در جلسه به بیان مسایل و مشکلات جامعه کارگری پرداختند.

 

استان فارس جامعه قانون کار مشکلات ابراهیم عزیزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر