کد خبر: 1070575 A

رییس مرکز بهداشت کاشان خبر داد:

رییس مرکز بهداشت کاشان گفت: تعداد افراد پذیرش شده جهت بستری از ۲۵۰ نفر طی یک روز به ۶۰ نفر کاهش یافته، ولی همچنان ۲۵۰psrنفر طی یک روز مثبت است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشان، مسعود دهقانی با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا براساس کدملی و شرایط جسمی صورت می گیرد، تصریح کرد: همه سالمندان داوطلب که مایل به تزریق واکسن بودند قبل از مراجعه برای واکسیناسیون در پایگاه سلامت پرونده تشکیل داده بودند.

وی افزود: ۲۰ درصد افراد در مناطق روستاییکاشان بیش از ۸۰سال سن داشتند واین موضوع علاوه بر برآورد افزایش شاخص امید به زندگی میان ساکنان روستایی کاشان اهمیت انجام فوری واکسیناسیون را هم دوچندان کرده بود.

رییس مرکز بهداشت کاشان با اشاره به اینکه واکسیناسیون کرونا با اولویت سالمندان بالای ۸۰سال در تمامی مناطق روستایی کاشان پایان یافت، اضافه کرد:با توجه به دو مرحله ای بودن واکسیناسیون، تزریق مرحله دوم را پس از چهار هفته و منوط به عدم مشاهده عوارض میان داوطلبان مرحله نخست است.

دهقانی افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان کاشان را افزایشی از نوع کنترل یافته دانست وتاکید کرد: هرچند تعداد افراد پذیرش شده جهت بستری از ۲۵۰ نفر طی یک روز به ۶۰ نفر کاهش یافته، ولی همچنان ۲۵۰psrنفر طی یک روز مثبت است.

وی با بیان اینکه نگرانی ها بابت افزایش مبتلایان به  کرونا و تکرار فاجعه افزایش فوت تا پایان واکسیناسیون عمومی همچنان وجود دارد تصریح کرد:هیچگاه نمی توان  زمانی برای قطع زنجیره  شیوع کرونا و انتقال ویروس بدون رعایت نکات بهداشتی و ترزیق واکسن متصور بود.

وی درباره پیش رو بودن شب های لیالی قدر و انجام مناسبت های مذهبی در کاشان هم گفت:از سال گذشته تا کنون در این ارتباط بحث های زیادی شده و مایل به تکرار مجدد آنها نیستیم.

دهقانی ضمن درخواست از شهروندان مبنی بر رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی و خودداری از حضور در مکان های شلوغ یادآور شد: هرچند همکاری  ۷۰ درصدی مردم جهت رعایت دستورالعمل ها بهداشتی را شاهد هستیم، ولی توصیه همیشگی این است که شهروندان به خصوص افراد آسیب پذیر تا پایان واکسیناسیون سراسری کرونا از حضور در تجماعات پرهیز کنند.

سالمندان شاخص فوت واکسیناسیون امید به زندگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر