کد خبر: 1070568 A

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد:

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: وضعیت ابتلا به ویروس کرونا در استان کرمانشاه تا حدودی به ثبات رسیده است اما همچنان رعایت دستورالعملهای بهداشتی الزامیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه محمود رضا  مرادی در نشست ستاد استانی کرونا با بیان اینکه این ثبات نشان دهنده این است که مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده اند، اظهار داشت: تجربه ماه‌های گذشته در استان‌های مختلف کشور نشان داده گاهی روند ابتلا به کرونا سیر نزولی گرفته، اما با کم شدن رعایت شیوه نامه‌ها باز هم روند ابتلا به ویروس سیر صعودی پیدا کرده است.

وی افزود: با توجه به اینکه ممکن است گونه‌های جهش یافته دیگری مانند گونه هندی وارد کشور شود، همچنان باید دستورالعمل‌ ها بهداشتی به طور جدی رعایت شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص آخرین وضعیت دریافت واکسن کرونا در استان هم گفت: تا کنون ۲۶ هزار و ۳۰۰ نفر در استان واکسن دریافت کرده اند که بیشتر شامل کادر بهداشت و درمان، جانبازان بالای ۵۰ درصد، افرادی که در سرای سالمندان هستند و اخیراً هم واکسیناسیون افراد ۸۰ سال به بالا شروع شده است.

 مرادی خاطرنشان کرد: در روز‌های آینده نیز واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال و آن‌هایی که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا واجد دریافت واکسن تشخیص داده می‌شوند، آغاز خواهد شد.

استان کرمانشاه شیوع کرونا بیماران کرونایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر