کد خبر: 1070558 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان مطرح کرد؛

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: میزان بارش ها در استان سمنان از ابتدای مهر ۹۹ تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۳ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایلنا از سمنان، محمد طاهری بیان کرد: باتوجه به کاهش بارش ها برای مدیریت و اصلاح الگوی مصرف، ستاد تنش آبی در شرکت آب و فاضلاب استان سمنان تشکیل خواهد شد.

وی یادآور شد: به دلیل کاهش بارش باران و برف در سال زراعی جاری، به احتمال از هفته های آینده عملیات آبرسانی به برخی از مناطق روستایی و عشایری استان سمنان با تانکر انجام خواهد شد و با توجه به‌ کمبود تانکر هماهنگی با دستگاه های اجرایی برای در اختیار قرار دادن تانکرهای شان به شرکت آب و فاضلاب استان انجام شود.

طاهری تصریح کرد: خواستار مکاتبه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان با دستگاه های اجرایی به منظور همکاری با شرکت آب و فاضلاب استان برای آبرسانی با تانکر به مناطق دور دست و روستایی استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه دبی چشمه‌سارها در بسیاری از نقاط استان سمنان ۵۰ تا ۷۵ درصد کاهش یافته است اظهار کرد: براساس آمار دبی چشمه‌سارهای مناطق خطیر کوه و کالپوش در مقایسه با سال گذشته ۵۰ درصد و در مناطقی مانند کوه زر تا ۷۵ درصد کاهش یافته است.

استان سمنان بارندگي شرکت آب و فاضلاب استان سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر