کد خبر: 1070488 A

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی اعلام کرد:

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی گفت: شیوع ویروس و گسترش بیماری کرونا از اسفندماه سال 98 تاکنون، حدود 3000 میلیارد ریال به بخش صنعت گردشگری این استان خسارت وارد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مریم توسطی افزود: با توجه به اینکه صنعت گردشگری استان مرکزی به تازگی در مسیر رشد و توسعه قرار گرفته، شیوع ویروس کرونا بسیاری از برنامه‌ریزی‌های این حوزه را برهم زد و خسارت‌های چشمگیری به این حوزه وارد کرد که جبران برخی از آنها زمان بسیاری را می طلبد.

وی ادامه داد: مردم در شرایط کرونایی برای گردشگری و تفریح، فضاهای روباز از جمله طبیعت‌گردی را به فضاهای تاریخی و فرهنگی که سربسته هستند، ترجیح می‌دهند که این موضوع باعث کم رونق شدن فعالیت فعالان این حوزه و بیکار شدن شمار قابل توجهی نیروی انسانی شده است.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی اظهار داشت: با توجه به اینکه خطر شیوع کرونا همچنان در کشور و استان وجود دارد، از مسئولان نهادهای مختلف انتظار می‌رود نسبت به تأمین امکانات و زیرساخت‌های فضاهای طبیعی از جمله دره گردو اراک اقدام نمایند تا شهروندان بتوانند با آرامش خاطر از این فضاها استفاده کنند.

توسطی تصریح کرد: بخش های مختلف گردشگری مانند اقامتگاه های بوم گردی، موزه ها، بازارهای تاریخی، هتل ها و مسافرخانه ها با شیوع کرونا و تعطیلی واحدها دچار خسارت شدند و باید برای جبران این موضوع برنامه‌ریزی‌های کاربردی تدوین شود.

وی بیان داشت: نامه‌نگاری با دستگاه‌های اجرایی مختلف برای کمک به بخش تأسیسات گردشگری در پرداخت مالیات، حق بیمه و هزینه‌های انرژی مصرفی انجام شده و انتظار می‌رود نهادهای مسئول نسبت به این موضوع همکاری کنند.

تاکنون بیش از ۲ هزار جاذبه گردشگری در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

گردشگری کرونا خسارت 3000 میلیارد ریالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر