کد خبر: 1070455 A

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان تاکید کرد:

به گفته، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان، مساجدی که مراسم شب های قدر برگزار می کنند بایستی از اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان مجوز دریافت کنند.

به گزارش خبرنگا رایلنا از زنجان، حجت الاسلام سعید احمدی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان، گفت: بنا به تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد تا در برخی از مساجد استان مراسم احیاء شب های قدر با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود.

احمدی، گفت: به همین منظور مساجدی که قرار است مراسم شب های قدر را برگزار کنند لازم است تا با مراجعه به سازمان تبلیغات اسلامی استان نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند.

وی، یکی از شروط ارائه مجوز به مساجد برای برگزار مراسم را برپایی مراسم شب های قدر در فضای باز مسجد عنوان کرد و گفت: مساجدی که این شرایط را ندارند، مجوز دریافت نخواهند کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان، افزود: برای برگزاری مراسم شب‌های قدر در فضای باز، فاصله دو متری از هر طرف تعیین شده و استفاده مداوم از ماسک نیز یکی از ضروریات این مراسم معنوی به شمار می‌رود.

به گفته وی، سقف زمانی برگزاری مراسم شب‌های قدر از سوی ستاد ملی و استانی کرونا یک و نیم ساعت تعیین شده است، به همین خاطر ائمه جماعات، هیئت امنای مساجد و هیئات مذهبی در استان با نظارت کارشناسان بهداشت به محل‌هایی که مشخص شده است، مجوز برگزاری مراسم شب قدر داده می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه افرادی که تست کرونای آن‌ها مثبت بوده، حق حضور در مراسم شب‌های قدر را تحت هیچ شرایطی ندارند، افزود: به همراه داشتن جانماز، قرآن و مفاتیح شخصی برای مراسم‌های شب‌های قدر لازم است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان/مراسم احیاء/ کرونا ویروس/پروتک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر