کد خبر: 1070427 A

مدیرکل بنیاد مسکن زنجان:

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان، با اشاره به اینکه اعتبارات عمرانی بنیاد مسکن استان در سال جاری با افزایش دو برابری به ۶۴۰ میلیارد ریال رسید، گفت: امسال طرح هادی در ۱۲۰ روستای زنجان اجرا می شود.

به گزارش ایلنا از زنجان، رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اعتبارات مصوب بخش عمران روستایی این بنیاد در سال جاری با افزایش ۲ برابری نسبت به سال قبل به ۶۴۰ میلیارد ریال رسید.

خواجه ای ادامه داد: از ۶۴۰ میلیارد ریال اعتبارات عمرانی، ۱۶۰ میلیارد ریال در قالب قیر است.

وی خاطر نشان کرد:  این اعتبارات برای تهیه، اجرا و بازنگری طرح های هادی روستایی، اجرای بهسازی و احیای بافت با ارزش روستایی، کمک به تامین مسکن و توسعه مناطق روستایی و اجرای طرح توسعه پایدار منظومه های روستایی هزینه می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تاکید کرد: اجرای طرح هادی در ۱۲۰ روستای استان و آسفالت ریزی معابر ۵۰ روستا در طول یک سال از برخی اقدامات حوزه عمران روستایی این نهاد است که امیدواریم با جذب اعتبارات و تلاش همکاران، این‌میزان در سال جاری افزایش یابد.

خواجه ای، تعداد اجرای طرح هادی در روستاهای بالای  ۲۰ خانوار در استان ، را  ۴۱۳ روستا بر شمرد و گفت: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان ۵۸/۲ درصد  و در سطح کشور ۴۶/۲ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن یادآور استان شد: با توجه به اتمام افق ده ساله طرح هادی برای ۲۷۴ روستا بازنگری شده و در حال حاضر نیز تعداد روستاهای نیازمند تهیه طرح بازنگری ۱۹۰ روستا است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان/رضا خواجه ای//اعتبار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر