کد خبر: 1070421 A

معاون اداره میراث فرهنگی استان:

معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین گفت: مرمت و ساماندهی خانه‌های تاریخی قزوین از اولویت‌های اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به شمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، احسان نورانی با اعلام این خبر گفت: کارشناسان در حال مرمت و ساماندهی خانه‌های تاریخی محصص، زعیم، نبوی، حکیم افضل و کسمایی میرمیران هستند.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین افزود: خانه‌های تاریخی محصص و کسمایی میرمیران هر ۲ مربوط به دوره قاجاریه از سوی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین در دست مرمت قرار دارد.

نورانی ادامه داد: خانه‌های تاریخی زعیم مربوط به دوره صفویه، نبوی و حکیم افضل هر ۲ مربوط به دوره قاجاریه نیز با مشارکت مالک و میراث فرهنگی در دست مرمت هستند.

وی اظهار کرد: مرمت، ساماندهی و احیای خانه‌های تاریخی از سیاست‌ها و اولویت‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به شمار می‌رود و در این راستا مالکان می‌توانند به شکل مشارکتی با میراث فرهنگی نسبت به مرمت خانه‌های تاریخی خود اقدام کنند.

نورانی افزود: سرمایه گذاران نیز می‌توانند با سرمایه گذاری در جهت احیا و مرمت خانه‌های تاریخی آن‌ها را در قالب کاربری پذیرایی، اقامتی و فرهنگی مورد بهره برداری قرار بدهند.

انتهای پیام/
استان قزوین سرمایه گذاران سرمایه گذاری گردشگری و صنایع دستی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر