کد خبر: 1070284 A

استاندار اردبیل تاکید کرد؛

استانداراردبیل بر رعایت پروتکل های بهداشتی تا واکسیناسیون همه گروه های هدف و ریشه کنی کامل ویروس کرونا تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، اکبر بهنام جو در حاشیه بازدید از پایگاه های مجری طرح شهید سلیمانی در شهرستان اردبیل عنوان کرد: تا واکسیناسیون همه گروه های هدف و ریشه کنی کامل ویروس کرونا مردم باید عادی انگاری را کنار گذاشته و رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک را جز برنامه‌های خود قرار دهند.

استاندار اردبیل از مردم و مسولان خواست با رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی و حمایت از افراد قرنطینه در منازل، زمینه تغییر وضعیت کرونا از رنگ نارنجی به رنگ زرد و آبی را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه اصناف و بازاریان با همکاری بیشتر و تقبل فشار اقتصادی پیک چهارم را پشت سر می گذارند گفت: اصناف بعد از تغییر وضعیت رنگ قرمز به نارنجی مغازه های خود را باز کردند و امیدواریم با رعایت تمام جوانب و پروتکل های بهداشتی تا آخر سال به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

بهنام جو تصریح کرد: تزریق واکسن پیشگیری از کرونا در سطح استان آغاز شده که در مرحله اول واکسیناسیون کادر درمان و شبکه بهداشت در اولویت قرار گرفته و مرحله دوم برای جانبازان با درصد بالا انجام شد.

وی با اشاره به اینکه واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال و افراد دارای بیماری زمینه ای در مرحله سوم انجام می گیرد گفت: مرحله سوم واکسیناسیون از یک هفته پیش آغاز شده و با توجه به غربالگری انجام شده همه افراد بالای۸۰ سال شناسایی شده و تزریق واکسن انجام می شود.

استاندار اردبیل اظهار کرد: در مرحله بعدی افراد بالای ۶۰ تا ۸۰ سال واکسیناسیون می شوند در این مرحله هم واکسن های خارجی و هم واکسن های داخلی مورد استفاده مراکز بهداشتی قرار می گیرد.

وی گفت: در حال حاضر تعداد بیماران بستری در بیمارستان های شهرستان اردبیل با تغییر رنگ از قرمز به نارنجی و ۴۶۰ نفر بستری به ۴۰۰ نفر رسید.

بهنام جو ادامه داد: کاهش بستری و پشت سر گذاشتن این بحران بدون همکاری و تلاش کادر درمان، بسیجیان پایگاه های مقاومت و از همه مهمتر بدون رعایت پروتکل بهداشتی از سوی مردم حاصل نمی شد.

وی با بیان اینکه آگاهی مردم نسبت به اوایل افزایش یافته افزود: با همدلی و هماهنگی کلیه دستگاه های اجرایی، کادر درمان، نیروهای نظامی و بسیج و سپاه با محوریت فرماندار شهرستان شاهد بهبودی برخی از بیماران کرونایی و وضعیت سیر نزولی در اردبیل هستیم.

کرونا استاندار اردبیل اکبر بهنامجو واکسیناسیون کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر