کد خبر: 1069987 A

مدیر جهاد کشاورزی کرج خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج از آزادسازی 200 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا از البرز، اسماعیل صارمی از آزادسازی 200 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان در روز پنجشنبه 9 اردیبهشت ماه 1400 خبر داد و عنوان کرد: این عملیات شامل تخریب 127 مورد دیوارکشی، بنا، محوطه و دپوی مصالح در منطقه تعاونی تولید ماهدشت بوده است.

صارمی گفت: اراضی تعاونی تولید ماهدشت اراضی یکپارچه کشاورزی  است که با سیاست برنامه ریزی الگوی  کشت، تحت مدیریت است.  الگوی کشت عبارتست از تعیین یک نظام کشاورزی با مزیت اقتصادی پایدار مبتنی بر سیاست‌های کلان کشور، دانش بومی کشاورزان و بهره‌گیری بهینه از پتانسیل‌های منطقه‌ای با رعایت اصول اکوفیزیولوژیک تولید محصولات کشاورزی در راستای حفظ محیط زیست. در این راستا مبارزه با زمین خواری به خصوص با چنین اراضی که اهمیت ویژه ای دارد، با جدیت صورت می پذیرد.

وی با اشاره به اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی در ماهدشت با تاکید بر اینکه حفاظت از اراضی کشاورزی وظیفه همگانی است، گفت: متاسفانه به دلیل عدم آگاهی مردم از تغییر کاربری اراضی کشاورزی، افرادی سودجو از این عدم آگاهی سوء‌استفاده می‌کنند و اراضی کشاورزی را با کمترین قیمت از کشاورزان خریداری و با خرد کردن آن، به مردم می فروشند که این تبعاتی دارد و با چنین افرادی برخورد می‌شود.

صارمی از شهروندان درخواست کرد که ضمن درک اهمیت موضوع تولید غذا، نسبت به عملکرد سودجویان هشیار بوده و از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی، این مدیریت را در حفظ و حراست از باغات و اراضی زراعی همراهی کنند.

جهاد کشاورزی شهرستان کرج تخریب ساخت و ساز غیرمجاز اسماعیل صارمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر