کد خبر: 1069939 A

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان:

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان هرمزگان گفت: تصفیه‌خانه جدید میناب با دستور رئیس جمهور، در قالب پویش #هرهفته الف ب_ایران افتتاح شد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، جمشید عیدانی صبح امروز در حاشیه افتتاح تصفیه‌خانه جدید میناب که با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور و وزیر محترم نیرو برگزار شد، اظهار کرد: تصفیه‌خانه جدید میناب، با هدف تامین آب شرب میناب و بخشی از بندرعباس احداث شد.

وی ضمن تاکید بر لزوم سازگاری با کم آبی، عنوان کرد: تامین آب شرب از طریق منابع آب سطحی یکی از راهکارهای در نظر گرفته شده برای ایجاد تعادل در بیلان دشت‌هاست.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان هرمزگان ادامه داد: تصفیه‌خانه جدید میناب که دارای ظرفیتی بین هزار تا 2 هزار لیتر بر ثانیه است و شامل فرآیندهای اصلی هوادهی، زلال‌سازی، فیلتراسیون، کلراسیون و شناورسازی هوای محلول است.

عیدانی تصریح کرد: برای احداث این تصفیه‌خانه مبلغ 33 میلیارد تومان و 15 میلیون یورو از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی هزینه شده است.

وی با اشاره به اشتغال نیروهای بومی منطقه در اجرای این پروژه، خاطرنشان کرد: برای اجرای پروژه تصفیه خانه جدید میناب که آب سد شهید بذرافشان سرنی را برای مصرف شرب فراهم می‌کند، 200 نفر به صورت مستقیم و 400 نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار بوده‌اند.

ایران دستور رئیس جمهور هرمزگان ب منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر