کد خبر: 1069899 A

با کمک خیرین رقم خورد؛

رئیس کل دادگستری استان قزوین: طی سال گذشته بیش از 200 نفر از مددجویان جرائم غیرعمد با کمک خیرین آزاد شدند.

حجت الاسلام نورالله قدرتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین گفت: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت است تا هر شخصی در انجام اقدامات خیرخواهانه و همچنین در احسان و نیکی تلاش کند تا از دیگران سبقت بگیرد و از ثواب احسان و نیکی بهره‌مند شده و مورد محبت الهی قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: امسال نیز مثل هر سال از اول ماه مبارک رمضان کاروان احسان و نیکوکاری حرکت کرده و آنچه که مهم است شرکت در این کاروان نیکوکاری است و مقدار مبلغ کمک مهم نیست.

وی بر کمک به خانواده‌های زندانیان تاکید کرد و گفت: تحت هیچ شرایطی نباید خانواده‌های زندانیانی که به لحاظ مالی در گرفتاری هستند را فراموش کرد و به هر بهانه‌ای باید در حد توان به آن‌ها کمک کرد.

قدرتی اذعان کرد: یکی از مصادیق کمک به محرومان کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و مالی است و در این راستا باید با به کارگیری ظرفیت مجموعه‌های مختلف اقدامات اثرگذاری را به انجام رساند.

وی گفت: از سال گذشته تا ابتدای ماه مبارک رمضان امسال برای آزادسازی 213 نفر از مددجویان جرائم غیر عمد که 9 نفر آنان زن بودند، حدود مبلغ 50 میلیارد تومان نیاز بود که 50 درصد از این مبلغ را خود طلبکاران گذشت کردند.

مقام ارشد قضایی استان افزود: حدود یک و نیم میلیارد تومان از این مبلغ از طریق نقدینگی خود محکومین، حدود 11 میلیارد تومان از طریق حکم اعسار و مجموعا حدود 10 میلیارد تومان با کمک ستاد دیه استان و کشور بصورت بلاعوض و مع‌العوض وام فراهم شد و اگر کمک خیرخواهانه مردم استان نبود زمینه آزادسازی این تعداد از مددجویان فراهم نمی‌شد.

وی ابراز کرد: لازم است در کنار کمک به مدجویان جرائم غیرعمد از خیرین استان خواست تا مددجویانی را هم که به عمد مرتکب جرمی شده ولی از افتادگان و کم برخورداران بوده و در جریان اجرای حکم و تحمل مجازات اصلاح شده‌ و مورد تایید مراجع قانونی و دستگاه قضایی هستند را نیز مورد حمایت قرار دهند و درخصوص رد مال با مراجعه به دادستان‌ها و مسئولین قضایی حوزه‌های قضایی در حد توان کمک کنند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: امیدواریم هر سال بیشتر از قبل شاهد شکوفایی این کار خداپسندانه و نوع دوستانه باشیم تا هم مددجویان را به آغوش گرم خانواده بازگردانیم و از طرفی دیگر هم حق اولیای دم و طلبکاران را بتوانیم پرداخت کنیم تا آن‌ها نیز از مشکلات مالی رهایی یابند.

استان قزوین خانواده رئیس کل دادگستری استان نقدینگی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر