کد خبر: 1069862 A

استاندار قزوین مطرح کرد:

استاندار قزوین گفت: کمیته ای برای اشتغال و مهارت آموزی زندانیان شکل بگیرد تا زندانیان بعد از آزادی به عنصر مطلوب در جامعه تبدیل شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، هدایت الله جمالی پور روز پنجشنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه میان اتاق بازرگانی و سازمان فنی و حرفه ای استان برای آموزش زندانیان، افزود: بخشی از این مشوق ها را می توانیم برای اشتغال آسیب دیدگان لحاظ کنیم و در خارج از استان نیز می توانیم مشوق های دیگر را از طریق هیات دولت، مجلس و قوه قضاییه پیگیری کنیم تا دامنه آسیب های اجتماعی را کاهش دهیم.

وی افزود: بسیاری از زندانی های کم خطر اگر شرایط برای آنها فراهم شود به عنصر مطلوب در جامعه تبدیل خواهند شد و به زندگی عادی در جامعه بازخواهند گشت.

استاندار قزوین اضافه کرد: همه ما در مقابل حقوق افراد حاضر در زندان ها مسئولیت داریم و باید کاری کنیم که این افراد بعد از برگشت به جامعه به عنصر مطلوب تبدیل شوند، نداشتن مهارت و بیکاری، زمینه ارتکاب بزه را فراهم می‌کند و هر گونه تلاش در این حوزه آمار بازگشت زندانیان به چرخه جرم به شدت کاهش خواهد داد.

وی بیان کرد: اگر این افراد بعد از سپری کردن دوره زندان به حال خود رها شوند، آسیب زیادی در پی خواهد داشت و مشکلات زیادی  را برای شهروندان و خود مدیران ایجاد خواهد کرد.

جمالی پور گفت: انعقاد تفاهم نامه اتاق بازرگانی با سازمان فنی و حرفه ای برای آموزش زندانیان درجهت کاهش نامطلوب ها و فراهم آوردن زمینه برای بازگشت این افراد بسیار مفید است و باید بعد از آموزش برای اشتغال آنها نیز اقدام شود.

وی اضافه کرد:حتما یک کمیته ای برای اشتغال این افراد شکل بگیرد و امتیازات و کمک هایی به آنها تخصیص یابد و آموزش های معرفتی برای آنها برگزار شود.

جمالی پور گفت: بسیاری از این افراد دارای سوء سابقه، انسان های بدی نیستند و بعد از برگزاری دوره های آموزشی و اشتغالزایی حتما عنصرهای مطلوبی برای جامعه خواهند شد.

وی اضافه کرد: آموزش به یک زندانی در کنار آموزش معرفتی در اصل، کار خوب و پسندیده ای است و در صورت فراهم کردن شرایط، آثار مطلوبی را برای جامعه در پی دارد.

استان قزوین اشتغال بیکاری جامعه دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر