کد خبر: 1069857 A

معاون استاندار خبر داد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: هفت پرونده مربوط به معادن این استان در هیات حل اختلاف موضوع ماده ۲۴ قانون مکرر معادن بررسی و تعیین تکلیف شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مرتضی اشرفی در حاشیه نشست هیات حل اختلاف موضوع ماده ۲۴ قانون مکرر معادن با اعلام این خبر اظهار کرد: تعدادی از این پرونده‌ها مربوط به اکتشاف آنومالیهای سنگ آهن در شهرستان خواف است که اکتشاف آن توسط سازمان ایمیدرو انجام خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: با تعیین تکلیف اکتشاف معادن سنگ آهن شهرستان خواف خوراک مورد نیاز صنایع معدنی استان تامین و در آینده شاهد جهش تولید و ایجاد اشتغال جدید در حوزه معدن و صنایع معدنی خراسان رضوی خواهیم بود.

وی ادامه داد: همچنین این هیات در نشست خود مشکل مربوط به تعدادی از پرونده‌های معدنی و اختلاف بین دستگاه‌های اجرایی با آنها را تعیین تکلیف کرد که با فعالیت دوباره این معادن گامی عملی در راستای پشتیبانی و مانع زدایی از تولید برداشته خواهد شد.

 براساس ماده ۲۴ مکرر قانون معادن به منظور تسریع در اکتشاف و بهره‌‌برداری از معادن، دستگاه‌های اجرایی و متولیان قانونی مکلفند استعلام‌های مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت را در مدت تعیین شده پاسخ دهند.

خراسان رضوی با برخورداری از ۹۳۲ معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با ذخیره ۲.۸ میلیارد تن و استخراج سالانه ۳۹ میلیون تن، ۱۵ هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در این زمینه جذب و ۱۱ هزار و ۲۹۷ نفر در این بخش مشغول کار کرده است.

خراسان رضوی خوراک قانون معاون وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر