کد خبر: 1069786 A

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین:

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین گفت: پویش ملی «آجرهای مهربانی» همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان و با هدف ساخت مدرسه در ماه مهربانی خدا آغاز شد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، عسگرعلی جوانبخت با اعلام این خبر گفت: پویش ملی آجرهای مهربانی با هدف استفاده از  مشارکت مردمی در مدرسه سازی در ماه مبارک رمضان راه اندازی شده است.

 مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین افزود: عرصه مدرسه‌سازی یکی از حوزه های مورد علاقه نیک اندیشان برای مشارکت و انجام کار خیر است و مردم خیر می توانند به هر اندازه ای که در توان دارند حتی به انداز یک آجر در مدرسه سازی سهیم شوند.

جوان بخت اظهار کرد: طرح آجر به آجر از سال گذشته با هدف توسعه فضاهای آموزشی و جلب هرچه بیشتر مشارکت‌های مردمی و خیران در زمینه مدرسه سازی در دست اجراست.

وی با اشاره به استقبال خیران قزوینی از ۲ پویش "محرم "و" من مادرم، بچه‌های ایران فرزندان من" در راستای اجرای طرح آجر به آجر استان افزود: در پویش محرم با کمک های خرد خیران مدرسه ساز ، یک مدرسه سه کلاسه درروستای شنازند با  اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان در حال ساخت است .

این مسئول اضافه کرد: همچنین در پویش "من مادرم، بچه‌های ایران فرزندان من " عملیات احداث  ۱۱ مدرسه با ۵۶ کلاس درس به همت خیران قزوینی آغاز شده است که امیدواریم در پویش ملی آجرهای مهربانی با کمک  و مشارکت خیران فضاهای آموزشی بیشتری در سطح استان ایجاد شود.

جوانبخت تاکید کرد: تاکنون بیش از ۲۰ هزار نفر در قالب این پویش‌ها در طرح آجر به آجر در سطح استان مشارکت کردند و استان قزوین رتبه ۱۲ پویش های مردمی را کسب کرده است. 

استان قزوین ایران محرم مدرسه ماه مبارک رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر