کد خبر: 1069487 A

کوچکی نژاد:

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به وجود دو بحران کرونا و اقتصاد در کشور، گفت:با توجه به شرایط مردم دیگر توان یک بحران دیگر همانند خشکسالی را ندارند.

به گزارش ایلنا از رشت، جبار کوچکی نژاد در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با اشاره به وجود دو بحران بزرگ در کشور، اظهار کرد: یکی کرونا و دیگری بحران اقتصاد بوده و مردم به شدت درگیر تأمین آذوقه خود هستند که از کرونا هم بدتر است.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه مردم طاقت یک بحران دیگر یعنی خشکسالی را ندارند، بیان کرد: حال مردم خوب نیست و به ویژه در روستاها به شدت از وضعیت فعلی ناراحت هستند.

کوچکی نژاد با اشاره به اینکه بیش از ۳۵ سد بالای سفیدرود ساخته شده که اصولی نبوده است، افزود: تنها مدیریت سد سفیدرود به استان مربوط است و معضل سایر سدها باید در سطح کشور حل شود.

وی با بیان اینکه اگر آب از نهم رهاسازی شود، از ۱۵ اردیبهشت به رشت می‌رسد و عملاً دچار گرفتاری می‌شویم، گفت: شرق و غرب استان از چشمه‌ها بهره می‌گیرد اما رشت چشمه و رودخانه ندارد و تنها به سفیدرود وابسته است.

نماینده رشت و خمام در مجلس با تاکید بر اینکه بیمه محصولات کشاورزی از ضروری است، ادامه داد: در حال حاضر کمتر از ۱۵ درصد مزارع کشاورزی استان بیمه هستند و ۱۱۵ میلیارد تومان منابع برای بیمه اراضی کشاورزی نیاز داریم.

اقتصاد خشکسالی محصولات کشاورزی نماینده مردم بحران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر