کد خبر: 1069375 A

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران خبر داد:

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: تصفیه‌خانه سد سرنی در میناب روز پنج شنبه در قالب پویش الف-ب ایران افتتاح می‌شود.

سیدحسن رضوی، مدیر عامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران در گفتگو با خبرنگار ایلنا، اظهار کرد: تصفیه‌خانه سرنی یکی از پروژه‌های مهم ملی و آخرین بخش از طرح سد سرنی و سامانه انتقال و تصفیه‌خانه است.

وی افزود: این طرح با هدف تامین و ارتقای کمی و کیفی آب شرب منطقه احداث شده و با اتمام عملیات اجرایی آن، هم‌اکنون آب تصفیه‌شده جهت مصارف مردم منطقه آماده تحویل شده است و طی روزهای آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

رضوی ادامه داد: این تصفیه‌خانه که در شهرستان میناب استان هرمزگان واقع شده، دو مترمکعب بر ثانیه ظرفیت دارد و شامل فرآیندهای اصلی هوادهی، زلال‌سازی، فیلتراسیون، کلراسیون و شناورسازی هوای محلول (Dissolved Air Flotation) است.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران عنوان کرد: برای احداث این تصفیه‌خانه مبلغ 33 میلیارد تومان و 15 میلیون یورو از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: در طول اجرای این پروژه که سه سال به طول انجامیده، به طور متوسط 200 نفر به صورت مستقیم و 400 نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار بوده‌اند که از این تعداد، بالغ بر 85 درصد از نیروهای بومی استان تامین شده است.

اشتغال ایران مدیر عامل شرکت یورو هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر