کد خبر: 1069295 A

فرمانده انتظامی استان:

فرمانده انتظامی استان گفت: متهمی که در پوشش فروش موتور سیکلت در قزوین ۳۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود دستگیر و روانه زندان شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سردار علی ابراهیمی با اشاره به کلاهبرداری انجام شده در استان قزوین گفت: در پی ارجاع تعدادی پرونده شکایت از دادسرای عمومی و انقلاب استان قزوین به پلیس آگاهی مبنی بر کلاهبرداری در پوشش فروش موتور سیکلت ارزان قیمت، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان ادامه داد: در تحقیقات مقدماتی از تعدادی شکات پرونده مشخص شد که مدتی پیش متهم با جلب اعتماد و دادن وعده‌های واهی مبنی بر داشتن نمایندگی از یک شرکت معتبر برای فروش موتورسیکلت با قیمت پایین و تحویل ۲ ماهه موتورسیکلت، پس از انعقاد قرار داد و ارائه حواله فروش از طرف شرکت متبوع اقدام به کلاهبرداری به مبلغ ۳۰ میلیارد ریال از مالباختگان کرده است.

وی ابراز کرد: مال باختگان پس از واریز مبلغ درخواستی به حساب وی و تنظیم قرارداد جهت خرید موتورسیکلت و پس از گذشت مدت زمان مقرر، هر روز با بهانه‌ای از قبیل مشکلات اداری و عدم صدور سند و در بعضی مواقع با بیان اینکه موتور سیکلت شما را با سود بالا فروخته و بزودی اصل پول شما با سود حاصله را برمی‌گردانم از سوی متهم مورد کلاهبرداری واقع شدند و متهم نیز پس از مدتی تلفن همراه خود را خاموش کرده و متواری شد.

این مسئول ارشد انتظامی استان ادامه داد: ماموران بلافاصله وارد عمل شدند و با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی گسترده در نهایت مخفیگاه متهم را در شهر قزوین شناسایی و در یک عملیات منسجم و هماهنگ موفق به دستگیری نامبرده شدند.

وی با بیان اینکه متهم در مواجه با ادله و شواهد موجود به ۳۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از ۹ نفر در پوشش فروش موتورسیکلت اعتراف کرده  گفت:متهم همراه با پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی و از آنجا با قرار وثیقه مناسب روانه زندان شد.

ابراهیمی درباره شیوه و شگرد متهم دستگیر شده عنوان کرد: این فرد با صدور حواله‌هایی با مهر جعلی یک شرکت موتور سازی و ارسال پیامک جعلی از طریق برنامه گوگل به شماره همراه شکات اعتماد آن‌ها را جلب و با تنظیم قراردادی دست نویس ممهور به مهر جعلی شرکت و با وعده تحویل موتور سیکلت‌ها به قیمت پایین، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد.

انقلاب پوشش پیامک زندان فرمانده انتظامی استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر