کد خبر: 1069131 A

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه:

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: ۷۴ درصد نامزد‌های شورا‌های شهر استان در هیات‌های نظارت تایید صلاحیت شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه ،جلیل بالایی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات استان کرمانشاه با تشریح و تجمیع آمار تایید صلاحیت داوطلبان شورا‌های ۳۴ شهر استان گفت: از مجموع ۱۱۰۷ داوطلب، ۵۶ نفر انصراف، ۸۱۲ نفر تایید و ۲۳۹ نفر نیز توسط هیأت نظارت رد صلاحیت شدند که نشان می‌دهد تقریبا ۷۴ درصد داوطلبان تایید و ۲۶ درصد نیز در این مرحله با اعلام هیأت نظارت رد صلاحیت شده اند.

وی  با اشاره به اینکه داوطلبین نیز از ۹ تا ۱۲ اردیبهشت ماه به مدت ۴ روز مهلت دارند شکایات خود را در خصوص رد صلاحیت تحویل دهند  گفت : هیأت نظارت استان نیز در بازه زمانی ۱۰ روز موضوع را بررسی و نتیجه را اعلام می کند .

وی  افزود: این کار بر اساس سلسله مراتب تایید صلاحیت است و اگرافرادی که رد صلاحیت شود اعتراضی داشته باشند پرونده به مراجع بالاتر ارجاع داده می‌شود.  

 سخنگوی ستاد انتخابات استان کرمانشاه افزود: بر اساس برنامه روزشمار انتخابات ششمین دوره‌ شورا‌های اسلامی شهر و روستا دیروز آخرین فرصت اعلام اسامی تإیید یا رد صلاحیت داوطلبان انتخابات شورا‌های شهر بود و امروز هیأت نظارت به موجب قانون تکلیف دارد که نتایج بررسی را به فرمانداران اعلام و روسای ستاد انتخابات شهرستان‌ها نیز نتایج بررسی صلاحیت‌ها را به صورت محرمانه و مکتوب به داوطلبین اعلام کنند.

بالایی گفت: در شهرستانها اسلام آباد غرب با ۹۲، سنقر با ۸۷ و دالاهو با ۸۴ درصد بیشترین تایید صلاحیت‌ها  و صحنه با ۴۸، هرسین و سرپل ذهاب نیز با ۶۵ درصد کمترین میزان تایید صلاحیت‌ها را داشته اند.

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه افزود : در شهرستان کرمانشاه ۲۱۴ نفر برای مجموع شهر‌ها تایید صلاحیت و ۷۱ نفر نیز رد صلاحیت شده اند که نشان می‌دهد ۷۳ درصد تایید و ۲۷ درصد در هیات‌های نظارت رد صلاحیت شده اند.

بالایی  گفت: در همه ۳۴ شهر شرایط رقابت انتخاباتی وجود دارد و بر اساس آمار اعلام شده امروز  ازمجموع ۱۸۲ کرسی برای هر کرسی ،   ۴.۵ نفر در شورا‌های شهر رقابت خواهند داشت.

وی افزود: در کرمانشاه برای هر کرسی ۱۳ نفر، اسلام آباد غرب ۱۲ نفر، گیلانغرب ۹ نفر که به عنوان بیشترین میزان رقابت می‌توان به آن‌ها اشاره کرد و در گودین، بیستون و نودشه نیز کمترین رقابت با کمتر از ۲ نفر برای هر کرسی وجود خواهد داشت.

بالایی به تعداد ثبت نام کنندگان در انتخابات روستا‌ها و تیره‌های عشایری نیز اشاره  کرد و گفت: در مجموع ۹ هزار و ۴۱ نفر برای انتخابات شورا در  ۱۷۶۹ روستا و تیره‌های عشایری داوطلب شده اند.

وی افزود: تقریبا ۹۸.۵ درصد روستا‌ها شرایط برگزاری انتخابات را دارند و در بازه زمانی مشخص اسامی تایید صلاحیت‌ها توسط هیأت‌های اجرایی و انتخابات اعلام می‌شود.

 

تایید صلاحیت شوراهای شهر نامزده های انتخابات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر