کد خبر: 1069050 A

با حضور معاون استاندار هرمزگان انجام شد؛

در آئین برگزاری سی و دومین جشنواره امتنان از کارگران، گروه کار و واحد نمونه هرمزگان که با حضور رئوفی معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استانداری و ابراهیمی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد، کارگران، گروه کار و واحد نمونه هرمزگان معرفی و تقدیر شدند.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استانداری هرمزگان در این مراسم گفت: راز آفرینش و رشد انسان در گرو کار و تلاش است و جامعه ای که افراد آن مشغول به کار باشند، کمتر دچار آسیب های اجتماعی می شوند.
 
علی رئوفی با اشاره به اینکه هرمزگان در مسیر رشد و توسعه در بخش های مختلف اقتصادی است، افزود: بر این اساس هر ساله بر جمعیت کارگری استان افزوده می شود که باید جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی، برنامه ریزی کرد.
 
وی اظهار کرد: کارگران با حضور پر رنگ خود در تمامی صحنه های انقلاب اسلامی به اثبات رسانده اند که در جهت پیشرفت و بالندگی میهن اسلامی با جهاد و پایمردی در دو جبهه تولید و حفظ آرمان های نظام از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد و با توجه به نامگذاری امسال، به نام تولید ،پشتیبانی ها ،مانع زدایی ها، نقش کارگران در تحقق این شعار بسیار مهم و تاثیر گذار است.
 
وی در پایان بر واگذاری کارهای پیمانکاری به افراد دارای شرایط تاکید کرد. 
 
مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: هر ساله بمنظور ترویج و تقویت فرهنگ کار و تلاش، در سه مرحله مقدماتی در سطح کارگاهی و کارخانه، نیمه نهایی در سطح استانی و مرحله نهایی در سطح ملی، تجلیل از کارگران و گروه کار و واحد نمونه صورت می پذیرد و برگزیدگان طی مراسمی تحت عنوان جشنواره امتنان در استانها و در سطح کشور، تجلیل می شوند.

هادی ابراهیمی افزود: شناسایی و بررسی علمی و کاربردی، ساماندهی و کارآمد سازی استعداد ها و خلاقیت ها و نو آوری های چهره های برتر جامعه کار و تولید در راستای کاهش موانع و گشودن گره های تولید و ایجاد انگیزه و رقابت سالم میان شاغلین بخش کار و تولید و همچنین ارج نهادن به تلاش و مساعی کارگران نمونه، تولید کنندگان، کارآفرینان و فرصت آفرینان اشتغال در بخش های مختلف اقتصادی و ارتقاء منزلت و جایگاه کار و تولید از اهداف کلی این جشنواره است.

ارائه شیوه های نوین در کار ، ابتکار و نوآوری در زمینه افزایش بهره وری راندمان تولید یا کاهش ضایعات، اسلامی و اصول اخلاقی، رعایت موارد ایمنی و تلاش در جهت ارتقاء مهارت های شغلی از جمله شاخص های انتخاب کارگران و گروه کار نمونه است.
 
قابل ذکر است که تعداد 945 نفر در قالب کارگر و گروه کار و واحد نمونه در سامانه ثبت نام کرده اند که پس از داوری، کارگران و گروههای کار و واحد نمونه استانی انتخاب  و معرفی شدند.
 
اسامی کارگران، گروه کار و واحد نمونه:
 
کارگر نمونه بخش صنعت: محمد باقر گلابی از شرکت فولاد هرمزگان با طرح بازیابی ممبران های اسمز معکوس، استحصال منیزیم هیدروکساید از رسوبات ممبران(بازیابی فیلتر های غشایی آب شیرینکن شرکت فولاد هرمزگان)
 
کارگر نمونه بخش کشاورزی: هاشم ماندگاری از  مزرعه پژوهشی پیارم با طرح ارتقا کیفیت محصول پیارم 
 
گروه کار نمونه: مسعود دهقانی نظام آبادی، امید مریدی رضایی، سعید سالاری و جواد خودستان از شرکت تولید روی با ساخت مخزن پالپر با تجهیزات ثابت و متحرک (همزدگی خاک مورد نیاز صنعت در تمام سطوح)
 
واحد نمونه : شرکت آلومینیوم المهدی با مدیرعاملی حمید مهتدی، با افزایش و ثبات در اشتغال و تولید طی سالهای اخیر، افزایش صادرات، ارتقای تسهیلات رفاهی کارگران ، توجه ویژه به امر آموزش، توجه به مبحث تحقیق و توسعه و دارا بودن واحد R&D ، اجرای دستورالعمل های حفاظت فنی و بهداشت کار  و  ایفای نقش مسئولیت پذیری اجتماعی، بعنوان نمونه معرفی و تقدیر شدند.
 
در این مراسم همچنین از خانه های بهداشت کارگری برتر و برگزیدگان کارفرمایان سلامت محور تقدیر شد.
برگزیدگان خانه های بهداشت کارگری برتر :
- شرکت تولید روی بندرعباس 
- شرکت بنا گستر کرانه هرمز 
 
برگزیدگان کارفرمایان سلامت محور:
- شرکت هرمز پودر 
- شرکت فولاد هرمزگان 
- پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس 
- شرکت پالایش نفت بندرعباس ( واحد نمونه در دو شاخص سلامت محور  و ارتقاء بهبود وضعیت شغلی کارکنان)
کار و رفاه اجتماعی معاون معاون سیاسی امنیتی هرمزگان دومین جشنواره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر