کد خبر: 1069043 A

معاون وزیر بهداشت خبر داد:

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت گفت: اتمام طرح‌های خوابگاهی و سالن‌های ورزشی نیمه تمام در اولویت قرار دارد و در این‌ چارچوب ۴۳ طرح تا پایان دولت به پایان می رسد که از این تعداد پارسال ۱۶ خوابگاه با ظرفیت سه هزار دانشجو تکمیل شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیما سادات لاری در مراسم آغاز بهره‌برداری از خوابگاه پردیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور افزود: پنج خوابگاه دانشجویی توسط بنیاد ۱۵ خرداد احداث شده که نخستین خوابگاه از این مجموعه خوابگاه دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور با معماری ایرانی و اسلامی و یکی از خوابگاه‌های منحصر به فرد کشور است.

وی اظهار داشت: بنیاد ۱۵ خرداد با ریزبینی و توجه به آسیب‌های اجتماعی در حوزه احداث خوابگاه‌های دانشجویی برای دختران مشارکت موثر دارد و نیشابور به خاطر وحدت و تعامل مسئولان و مدیران در این بخش پیشتاز بوده است و اپیدمی کووید ۱۹ به ما نشان داد اگر این تعامل و هم‌افزایی نباشد نمی‌توانیم به نتیجه برسیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در موج چهارم‌  همه‌گیری کرونا هستیم تصریح کرد: امیدواریم با اجرای طرح واکسیناسیون که گروه اول به سرعت در حال واکسینه شدن هستند و با تولید انبوه واکسن ایرانی از ابتدای تابستان امسال هرچه سریع‌تر این بیماری را مهار کنیم.

لاری عنوان کرد: با حمایت نمایندگان مجلس و صندوق رفاه دانشجویان ۲۰۰ میلیارد ریال تخصیص این صندوق برای پوشش وام مسکن دستیاران و وام ودیعه مسکن در این حوزه افزایش یافته است و یکی از اهداف اصلی ما تکمیل و گسترش خوابگاه‌های دانشجویی است و در حال حاضر ۲۷ سلف سرویس دانشگاه‌ها و دانشکده‌های پزشکی در سراسر کشور صنعتی شده و ۵۹ سلف سرویس دیگر در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه بیشترین اقداماتی که در حوزه دانشجویی، فرهنگی و رفاهی در حوزه بهداشت و درمان انجام شده در همین دوران همه‌گیری کرونا بوده خاطرنشان کرد: از دیگر ظرفیت‌هایی که برای توسعه دانشکده‌‌ها و دانشگاه‌ها کشور فراهم شده امکان دریافت وام‌ بانکی بوده و تاکنون ۳۰ دانشگاه در سراسر کشور برای احداث خوابگاه‌های دانشجویی وام دریافت کرده‌اند.

مدیر عامل بنیاد ۱۵ خرداد نیز در این مراسم گفت: این خوابگاه دومین خوابگاهی است که در کشور افتتاح می کنیم که در مساحت ۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان با معماری ایرانی اسلامی با تاکید بر مولفه های شهر فرهنگی نیشابور طی سه سال ساخته شده است.

سید عبدالله ارجاعی افزود: بنیاد ۱۵ خرداد تصمیم گرفته در گام دوم انقلاب به یک بنیاد فرهنگی اجتماعی تبدیل شود و ۴ ماموریت جوانی جمعیت، تحکیم خانواده، سلامت و رفع معضلات حاشیه نشین ها از رویکردهای جدید ما است که در این راستا نیز احداث خوابگاه متاهلین، رسیدگی به وضع محرومین و مستضعفین با تاکید بر حاشیه شهرها در دستور کار ما قرار گرفته است. 

نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زیرخان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم‌ گفت: ارتقای دانشکده علوم پزشکی‌نیشابور به دانشگاه سال های سال است که از مهمترین مطالبات مردم شده است، ۱۰ سال پیش به هر دلیلی این اتفاق در نیشابور رخ نداد در حالی که در سایر نقاط مشابه انجام شد و نیشابور از قلم‌ افتاد و هم‌اکنون درگیر مشکلاتش هستیم که البته این مطالبه را تا آخر پیگیری خواهیم کرد.

احسان ارکانی افزود: جذب دانشجو در رشته پزشکی از مطالبات دیگر در حوزه بهداشت است که ۹۰ درصد آن اجرا شده ولی زمزمه هایی شنیده ایم که می‌خواهند دوسال ونیم اول تحصیل مقطع پزشکی را به نیشابور بدهند که اصلا قابل قبول نیست.

 امروز با حضور سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت و سخنگوی وزارت بهداشت طی مراسمی خوابگاه دانشجویی ۱۵ خرداد مجموعه فرهنگی پردیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور به مساحت ۶هزار و ۵۰۰ متر مربع با ظرفیت ۲۸۸ نفر دانشجو با ۷۰میلیارد ریال اعتبار و همچنین مسجد پیامبر اعظم در این مجموعه فرهنگی با یک‌هزار و یکصد مترمربع مساحت و ۴۰میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری رسید.

انقلاب دانشجو دولت معاون وزیر بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر