کد خبر: 1068908 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: بر اساس آخرین فهرست رنگ بندی کرونایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، 4 شهرستان استان مرکزی در وضعیت نارنجی کرونا قرار گرفت. بنابراین از تعداد 12 شهرستان این استان، 4 شهرستان در وضعیت نارنجی و 8 شهرستان نیز همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمد جمالیان افزود: بر اساس اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، 4 شهرستان محلات، دلیجان، زرندیه و کمیجان در وضعیت نارنجی قرار گرفتند و 8 شهرستان اراک، ساوه، خمین، آشتیان، خنداب، شازند، فراهان و تفرش همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین یافته های آزمایشگاهی، 673 مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته شناسایی شد. متأسفانه در این مدت 14 مورد فوتی در اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی اظهار داشت: از تعداد 673 مورد جدید مبتلا به کرونا، 120 نفر از بیماران در بیمارستان‌های استان بستری شده اند که تحت مراقبت قرار دارند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می کنند. 553 نفر از بیماران جدیدی که شناسایی شده اند نیز به صورت سرپایی بوده اند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه شده اند.

جمالیان تصریح کرد: با احتساب 673 مورد ابتلای جدید، تعداد مبتلایان به کرونا در استان مرکزی از زمان شیوع این ویروس تاکنون به 52 هزار و 781 نفر رسیده و همچنین تعداد فوتی های کرونا نیز به 1764 نفر رسیده است.

کرونا وضعیت نارنجی 4 شهرستان وضعیت قرمز 8 شهرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر