کد خبر: 1068877 A

مدیرکل استاندارد قزوین:

مدیرکل استاندارد قزوین گفت: در راستای صیانت از حقوق شهروندی و جلوگیری از کم فروشی آزمون ادواری وسایل سنجش و توزین برای ترازوهای موجود در اصناف برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سیروس صارمی با اشاره به آزمون ادواری وسایل سنجش و توزین در استان قزوین گفت: در راستای صیانت از حقوق شهروندی، این آزمون برای مواردی ازجمله ترازوهای مورد استفاده در فروشگاه‌ها بر اساس قانون الزامی است همکاری دارندگان این ترازوها با بازرسان سازمان ملی استاندارد و پرداخت هزینه آزمون ضروری است.

مدیرکل استاندارد قزوین ادامه داد: در صورت نداشتن نقص برچسب صحت عملکرد به این وسایل نصب می‌شود و اگر نقصی وجود داشته باشد آن دستگاه تا زمان تعمیر پلمب شده و اجازه استفاده از آن‌ها وجود ندارد.

وی ابراز کرد: درصورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله عدم تعمیر وسیله توزین و سنجش معیوب، جلوگیری از انجام آزمون و عدم پرداخت هزینه آزمون با متخلفان مطابق قوانین و مقررات برخورد خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: آزمون وسایل توزین و سنجش موجب بررسی صحت عملکرد این وسایل شده و مانع از کم فروشی می‌شود و سال گذشته سه هزار و ۸۳۳ وسیله سبک توزین شامل ترازوهای موجود در اصناف مختلف آزمون شده و صحت عملکرد آن‌ها به تایید استاندارد رسید.

صارمی گفت: از شهروندان درخواست  داریم هنگام خرید اقلامی که نیاز به توزین دارد حتما به برچسب صحت عملکرد ترازو که بر روی آن نصب شده دقت کرده و در صورت انقضای تاریخ مربوطه مراتب را از طریق شماره ۱۵۱۷ یا ۳۳۶۵۷۱۸۲ داخلی ۸۴۱ به این اداره کل اطلاع دهند.

استان قزوین استاندارد حقوق قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر