کد خبر: 1068752 A

طاهرخانی خبر داد:

رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: طرح آهن یاری و مکمل یاری ویتامین دی در مدارس استان قزوین اجرا شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین علیرضا طاهرخانی، با اعلام این خبر گفت: در سال تحصیلی جاری طرح آهن‌یاری با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی قزوین با حضور ۴۸ هزار و ۶۸۷ دانش آموز دختر دوره متوسطه اول و دوم در استان اجرا شد .

رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین افزود: دانش آموزان دختر متوسطه هر هفته یک قرص آهن به مدت ۱۶ هفته و دانش آموزان پسر نیز هر ماه یک قرص ویتامین دی به مدت ۹ ماه دریافت کردند.

این مسئول بیان کرد: هدف از اجرای این طرح را پیشگیری از کم خونی، فقر آهن و کمبود ویتامین دی در بین نوجوانان است.

طاهرخانی افزود: کمبود آهن باعث خستگی زود رس، رنگ پریدگی، کاهش توان بدنی، ضعف، بی حالی و تضعیف سیستم ایمنی بدن و افزایش احتمال ابتلا به بیماری ها و افت تحصیلی دانش آموزان می شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مصرف ویتامین دی در پیشگیری از دیابت،  بیماری های قلبی عروقی، ام اس،  پوکی استخوان و برخی سرطان ها موثر است.

 طاهر خانی اظهار کرد: تعلیم و تربیت زیستی و بدنی یکی از ساحت‌های مهم سند تحول است و توجه به سلامت دانش‌آموزان یکی از وظایف و رسالت‌های اصلی آموزش و پرورش است.

طاهرخانی افرود: با توجه به استمرار شیوع بیماری کرونا امسال طرح های حوزه سلامت همچنان با همت همکاران، مشارکت خانواده ها و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و شبکه شاد اجرا می شود.

اداره کل آموزش و پرورش استان استان قزوین دانش آموزان سلامت ویتامین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر