کد خبر: 1068560 A

فرماندار رشت خبرداد:

فرماندار رشت با تاکید بر رعایت تقویم زراعی توسط کشاورزان، افزود: تاکنون شخم اولیه در 80 درصد از 62339 هزار هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان انجام شده است.

به گزارش ایلنا از رشت،علی فتح اللهی فرماندار شهرستان رشت به همراه معاون عمرانی‌؛ بخشدار مرکزی و تعدادی از مدیران شهرستانی، ‌از اولین نشاء مکانیزه برنج بر اساس تقویم زراعی سال جاری در روستای بیجار کنار بخش مرکزی رشت بازدید بعمل آوردند.

در حاشیه این بازدید فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی بسیار ضروری است افزود: تاکنون شخم اولیه 80 درصد از 62339 هزار هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان رشت صورت پذیرفته و 92 درصد از خزانه گیری برنج این اراضی شالیکاری به اجرا در آمده است.

وی افزود: 20 واحد بانک نشاء در شهرستان در امر تامین و تولید نشاء فعالیت دارند که از این تعداد 7 بانک ‌نشاء دارای مجوز هستند و 700 هکتار از اراضی شالیزاری شهرستان را سازماندهی می کنند..

فتح اللهی با اشاره به اینکه شهرستان رشت 27 درصد از اراضی شالیزاری استان به خود اختصاص داده است، افزود: کشاورزان با رعایت دقیق تقویم زراعی‌، مقدمات داشتن یک سال زراعی خوب را فراهم سازند.

نماینده عالی دولت در مرکز استان با اشاره به اینکه امسال با مشکل کم آبی روبرو هستیم گفت: از ابتدا سال تا الان به نسبت سال گذشته با کاهش 20 درصدی بارندگی مواجه هستیم و این خود حکایت از استفاده بهینه از ظرفیت های موجود آب در سال کشاورزی پیش رو دارد.

وی در ادامه با شنیدن دغدغه های مردم در خصوص کمبود آب کشاورزی، خاطرنشان کرد: در جلسه پیش رو کارگروه حفاظت از منابع آب و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان در رابطه با رفع دغدغه کشاورزان، تصمیمات اجرایی لازم گرفته و بلافاصله به مرحله اجرا در خواهد آمد تا شاهد سال زراعی مطلوب در شهرستان رشت باشیم.

فرماندار شهرستان رشت در انتها اظهار داشت؛ کشاورزان میتوانند با انتقال راهکارهای مناسب به دهیاران و بخشداران برای برطرف نمودن مشکلات کم آبی ما را در این امر یاری نمایند.

 

تقویم دولت کشاورزی مشکلات کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر