کد خبر: 1068549 A

امام جمعه بندرعباس عنوان کرد:

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس بر ضرورت توسعه بنگاههای اقتصادی کوچک متناسب با ظرفیت های استان جهت ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری تاکید کرد.

 حجت الاسلام محمد عبادی زاده در دیداری که نمایندگان جامعه کارگری و کارفرمایی با وی داشتند، گفت: با توجه به ظرفیت استان در بخش صنایع دستی، استفاده از مشاغلی مانند صنایع دستی و خانگی که با هزینه کم و به راحتی  می توان از طریق آن ایجاد اشتغال و درآمد کرد، باید در استان احیاء و فعال شود.

وی در ادامه خواستار تنوع بخشی به حوزه اشتغال در بخشهای مختلف اقتصادی به ویژه در بخش کشاورزی و مشاغل دریایی شد و افزود: این امر مستلزم سیاست گذاری و تغییر نگرش دارد که بابد به آن توجه داشت.

امام جمعه بندعباس با تاکید بر لزوم تغییر نگاه به فرهنگ کار، اظهار کرد: تفکر پشت میزنشینی آسیب جدی بر فرهنگ اشتغال و کار در جامعه امروزی دارد و این تفکر یکی از عوامل مهم بیکاری در جامعه است که نیازمند اصلاح و تغییر نگرش توسط بخش های مهم از جمله دانشگاه است.  

وی ادامه داد: در راستای رونق تولید و حمایت از تولیدکنندگان، مشکلات بنگاه های تعطیل و نیمه تعطیل بررسی شود تا با رفع مشکل، این بنگاهها بتواند وارد چرخه تولید شوند.

حجت الاسلام عبادی زاده بیان کرد: با توجه به شروع کرونا و تعطیلی برخی از مشاغل بعضی از کارگران بویژه روزمزد با مشکل مواجه شدند که باید در این شرایط سخت آنها را دریابیم و قوانین حمایتی از مشاغل خرد و کوچک که در شرایط بحران آسیب پذیرتر هستند، پیش بینی شود. 

وی اضافه کرد: ایجاد اشتغال پایدار در شرایط کنونی یکی از اولویت ها ست که نیازمند عزم همگانی است که باید برای آن برنامه ریزی کرد.

  مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان در این دیدار گفت: بیش از نیمی از جمعیت استان تحت پوشش خدمات وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی است و  با توجه این موضوع، خدمات متنوعی در بخشهای مختلف به جامعه هدف در استان ارائه می شود.

 هادی ابراهیمی افزود: علیرغم شرایط پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا و تحریم های اقتصادی، جامعه کارگری همچون گذشته با تعهد و مجاهدت خالصانه و با نهایت توان خود در جهت جهش تولید و رونق اقتصادی مشغول به فعالیت هستند و هرمزگان کمترین تجمع های کارگری را دارد.

امام جمعه ایجاد اشتغال جامعه هرمزگان بنگاههای اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر