کد خبر: 1068495 A

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در استان به تبع کشور امروز مرحله اول واکسیناسیون به اتمام می‌رسد و تا پایان امروز تمام افراد مشمول از جمله بیماران خاص و سرطانی واکسینه خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، جلال رحمانی، در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز بصورت آنلاین برگزار شد با اشاره به روند واکسیناسیون در استان گفت: در استان به تبع کشور امروز مرحله اول واکسیناسیون به اتمام می‌رسد و تا پایان امروز تمام افراد مشمول از جمله بیماران خاص و سرطانی واکسینه خواهند شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قزوین ادامه داد: واکسیناسیون گروه سنی ۸۰ سال به بالا از فردا در استان آغاز می‌شود و ورزشگاه‌ها در اختیار تیم واکسیناسیون قرار گرفته و افراد مشمول می‌توانند از طریق  پایگاه‌های بهداشت و مراکز جامعه سلامت از مکان‌های مورد نظر اطلاع پیدا کنند.

وی ابراز کرد:  در مراحل بعدی گروه‌های سنی مشمول در قالب پنج سال کاهش می‌یابد و افراد 75، 70، 65 و 60 سال واکسینه شده و پس از آن افراد زیر ۶۰ سال دارای بیماری‌های زمینه‌ای ازجمله دیابت و فشار خون در اولویت قرار می‌گیرند.

این مسئول افزود: امیدواریم تا پایان شهریور ۱۴۰۰ گروه یاد شده را واکسینه کنیم و درصورت آماده شدن واکسن بنیاد برکت این روند سرعت پیدا می‌کند.

وی درباره اطلاع رسانی به افراد سالمندی که به موبایل دسترسی ندارند گفت: اطلاعات یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از هم استانی‌ها در سامانه سیب ثبت شده، همچنین افراد سالمند پیش از شیوع کرونا نیز در پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت بررسی می‌شدند و مراقبت از آن‌ها درحال انجام است و هر پایگاه سلامت جمعیت تحت پوشش خود را می‌شناسد و به آن‌ها اطلاع رسانی می‌کند.

این مسئول اظهار کرد: روند واکسیناسیون از رسانه‌های جمعی همچون صدا‌و‌سیما، روزنامه و فضای مجازی نیز اطلاع رسانی می‌شود و افراد از فردا می‌توانند به این اطلاعات مراجعه کنند.

استان قزوین جامعه دانشگاه علوم پزشکی سلامت واکسیناسیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر