کد خبر: 1068480 A

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: در راستای پیشگیری از تنش آبی و سازگاری با کم آبی در سال جاری، کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل برگزار شد.

به گزارش ایلنا، آرش آریانژاد با اشاره به میزان کاهش بارندگی در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، گفت: با توجه به شرایط خشکسالی حادث شده، جلسات کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل جهت بررسی و هماهنگی‌های لازم به صورت هفتگی برگزار می‌ شود.

آریانژاد به تسریع در اقدامات مدیریتی در حوزه بحران و پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: تأمین آب شرب شهروندان از اولویت‌های این شرکت است که برنامه ریزی‌های عملیاتی جهت تأمین آب شرب پایدار به خصوص در شهر‌هایی که منبع تأمین آب شرب آن از محل سد‌ها است، انجام شده و همچنین هماهنگی‌های لازم با شرکت توسعه آب و نیروی ایران در خصوص ذخیره ۴۰ میلیون متر مکعبی حجم آب سد آزاد، جهت رهاسازی دو مرحله‌ای (اردیبهشت و مهر ماه) به سد قشلاق انجام شده است.

وی افزود: در راستای جلوگیری از قطعی برق در تاسیسات و ادارات شهرستان‌های تابعه در فصول پیک مصرف برق، آمادگی‌های لازم جهت استقرار دیزل ژنراتورها، به عمل آمده است.

آریانژاد خاطر نشان کرد: پایش آب سد قشلاق به صورت مستمر صورت می‌پذیرد و به منظور ارتقاء کیفی آب این سد هماهنگی‌های لازم براساس مطالعات به عمل آمده برای خرید تجهیزات با شرکت مدیریت منابع آب ایران صورت گرفته است.

وی، در پایان با اشاره به کاهش نزولات جوی و کم آبی امسال یادآور شد، عبور از شرایط پیش رو صرفا با همکاری و همدلی هم استانی‌های شریف با مصرف صحیح و بهینه منابع آب در تمامی بخش‌های شرب، کشاورزی، صنعت و خدمات امکان پذیر خواهد بود.

برق خشکسالی صنعت مدیریت بحران منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر