کد خبر: 1068462 A

سخنگوی وزارت بهداشت امروز در سفر به خراسان شمالی گفت: هنوز هم بیشترین درصد فوتی‌ها را افراد 55 سال به بالا را شامل می‌شوند.

به گزارش ایلنا، سیما سادات لاری امروز در سفر به خراسان شمالی با اشاره به اینکه بیشتر جان باختگان کرونا در استان افراد بالای ۵۵ سال هستند گفت: شیوع ویروس جهش یافته کرونا تغییری در الگوی بستری و فوتی‌ها در کشورمان ایجاد نکرده و فقط قدرت سرایت را بیشتر کرده است.

لاری در خصوص نحوه و میزان واکسن توزیع شده در استان‌ها گفت: میزان دوز اختصاص یافته به استان بر اساس گروه هدفی است که از سوی خود استان‌ها شناسایی و استعلام شده است و وزارت بهداشت هیچگونه کمبودی در بحث تامین واکسن مورد نیاز استان‌ها ندارد و باتوجه به اینکه طرح واکسیناسیون یک طرح ملی است باید گروه‌های هدف به صورت همزمان در سراسر کشور واکسینه شوند.

به گفته وی، با محموله‌های واکسنی که وارد کشور شده پیش بینی می‌شود گروه یک که هدف آن کادر بهداشت و درمان، بیماران خاص، سالمندان خانه‌های سالمندی و جانبازان است، تحت پوشش واکسیناسیون قرار بگیرند.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ما خیلی روی وعده‌های تامین واکسن از خارج کشور حساب نمی‌کنیم افزود: چشم امید ما به تولید انبوه واکسن داخلی است.

انتهای پیام/
بهداشت و درمان پوشش خراسان شمالی واکسیناسیون وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر