کد خبر: 1068450 A

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: امروز به دلیل دوری از فرهنگ دینی فقط به معنی کسب پول در کار نگاه می شود، به همین دلیل جایگاه کارگران در جامعه هر روز ضعیف و ضعیف تر می شود.

به گزارش ایلنا، آیت الله عبادی در دیدار با متولیان و تشکل‌های امور کار و کارگری استان خراسان جنوبی ضمن تبریک ایام ولادت حضرت امام حسن مجتبی (علیه السلام) و هفته کار و کارگر گفت: امروز به دلیل دوری از فرهنگ دینی فقط به معنی کسب پول در کار نگاه می‌شود، به همین دلیل جایگاه کارگران در جامعه هر روز ضعیف و ضعیف‌تر می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه کار و کارگر گفت: این فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی در سالهای اخیر است که پشتیبانی و رفع موانع کنید، حالا ما اگر به وجدان خود بازگردیم، که کار بسیار مشکلی نیز هست، می‌بینیم هستند افرادی که از نعمات رفاهی بسیاری استفاده می‌کنند، اما حقوق معوقه کارگران را نمی‌دهند، در حالی که کارگران و کارفرمایان ولی نعمت ما هستند.

نماینده ولی فقیه افزود: ما هرچه داریم محصول کار کارگر است، از همه امکانات استفاده می‌شود، امکاناتی که محصول دست کارگران است، در حالی که خود کارگران نمی‌توانند از این امکانات استفاده کنند و این خیلی بی‌وجدانی است.

وی در خراسان جنوبی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص پشتیبانی و حمایت از کارگران گفت: ما همه از کارِ کارگر برخورداریم، اما کارگران اسیر بی‌توجهی‌ها شده‌اند، مانع که نمی‌توان گفت، بلکه سدهای عظیمی جلوی این قشر را گرفته اند.

آیت الله عبادی خطاب به دست اندرکاران حوزه کارو کارگر در استان گفت: خیلی سعی کنید که حقوق این طبقه را بگیرید، خود آنان که نمی‌تواند بگیرند، در پیچ و خم‌های زندگی و قسط‌های بانکی گیر کرده‌اند، سر کار هستند اما حقوق آنان معوقه است، خودشان جرأت گرفتن حقوق خود را ندارند، چراکه اخراجشان می‌کنند، لذا شما باید به آن‌ها کمک کنید، چراکه پیامبر (ص) دست این قشر را بوسید، یک هفته به اسم کارگران نیست، همه عمر ما برای کارگران است.

وی در پایان افزود: متاسفانه تفکرهای لیبرالی و خودپرستی باعث شده کارگران به این روز افتاده اند، این یک مسئله بین المللی است، اصل این مشکلات از کشورهای غربی است که نفوذ آن‌ها در کشور ما باعث این مشکلات شده است، سعی کنید گره کار مشکلات کارگران را باز کنید، از آن‌ها پشتیبانی کنید.

پول جامعه خراسان جنوبی نماینده ولی فقیه ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر