کد خبر: 1068377 A

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خبر داد:

شهر اوز فارس به عنوان شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در حوزه مد و لباس و شیراز نیز شبکه شهرهای خلاق و فرهنگ و هنر در حوزه هنرهای تجسمی شناخته شد.

به گزارش ایلنا به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، صابر سهرابیمدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: آیین معرفی نخستین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر با حضور  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌صورت مجازی برگزار شد و  از این میان شهر اوز استان فارس به عنوان شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در حوزه مد و لباس و شهر شیراز استان فارس نیز شبکه شهرهای خلاق و فرهنگ و هنر در حوزه هنرهای تجسمی شناخته شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس افزود: بحث شبکه شهرهای خلاق سال‌هاست که در مجامع بین‌المللی مطرح است و از قرن 21 یعنی از سال 2004 توسط سازمان یونسکو به‌صورت مستمر و سالانه در مجموعه‌ای از موضاعات شهرهایی اعلام می‌شود؛ اما آن‌چه در راستای کلان‌برنامه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و برنامه ششم توسعه که بر اقتصاد درون‌زا تاکید می‌کرد، تلاش شده تا شبکه‌ای داخلی و ملی راه‌اندازی شود که از درون آن شبکه شهرهایی به‌عنوان شهرهای خلاق جهانی معرفی گردند.

وی ادامه داد: در راستای رسیدن به این مهم، دبیرخانه و شورای سیاست‌گذاری طرح مشخص شد و با این نگاه فراخوانی در سال 98 اعلام شد که با استقبال گسترده شهرها مواجه شد و 367 شهر برای شرکت در این طرح اعلام آمادگی کردند که پس از اعلام آمادگی بانک اطلاعاتی‌ای برای شهرها ایجاد شد.

همچنین طی طبق بیان شورای سیاست‌گذاری، کارگاه‌هایی برای شهرهای شرکت‌کننده برگزار شد و مجموعه‌ای از مدیران و نمایندگانی از شهرداری‌ها، انجمن‌های فرهنگی و هنری و هنرمندان صاحب‌نام و روسای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرها در کارگاه‌های مورد نظر شرکت کردند. سپس این افراد به مراکز استان‌ها اعزام شدند تا اهداف و برنامه‌های خود را با نگاه به موقعیت و توانایی شهرهای خود شناسایی و تدوین کرده و به دبیرخانه ارسال کنند.

در پایان این مراسم شهرهای برگزیده طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در حوزه 9گانه معرفی شدند.

روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگ و هنر مد هنرهای تجسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر