کد خبر: 1068253 A

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: سال گذشته ۲ هزار خانواده مددجوی ایلامی از طریق برنامه‌های اشتغالزایی به توانمندی رسیدند.

به گزارش ایلنا، قنبر موسی‌نژاد با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان صرف اشتغالزایی نیازمندان استان شد اظهار داشت: در همین مدت بیش از ۲ هزار خانواده مددجو از طریق برنامه‌های اشتغالزایی توانستند به توانمندسازی برسند.

وی با بیان اینکه در زمینه ایجاد اشتغال، ایلام یکی از چهار استان برگزیده کشور بوده است افزود: بر اساس هدف گذاری و برنامه ریزی صورت گرفته امسال حجم فعالیت‌های اشتغالزایی این نهاد برای مددجویان در استان بیش از دوبرابر سال گذشته خواهد بود.

موسی نژاد ایجاد اشتغال از طریق طرح راهبری شغلی را یکی از برنامه‌های کمیته امداد در این حوزه برشمرد و گفت: نیمی از طرح‌های اشتغالزایی که امسال برای مددجویان و نیازمندان ایجاد می‌شود از طریق راهبران شغلی خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)  ایلام عنوان کرد: به همت کارکنان حوزه اشتغال این نهاد سال گذشته دو ماه قبل از پایان سال، ۱۰۰ درصد برنامه هدف گذاری شده در زمینه اشتغال محقق شده است.

موسی نژاد با اشاره به اینکه هدف نهایی کمیته امداد توانمند شدن قشر مددجو و نیازمند است، تصریح کرد: ایجاد اشتغال یکی از مهم‌ترین زمینه‌های توانمندسازی مددجویان بوده و برنامه امداد این است که حداقل ۳۰ درصد مجریان طرح‌های اشتغالزایی بتوانند به توانمندسازی برسند.

بیش از ۷۰ هزار نفر در ایلام از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) برخوردارند.

ایجاد اشتغال خانواده کمیته امداد ایلام استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر