کد خبر: 1068096 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هشدار داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به جان باختن ۳۹ بیمار طی ۲۴ ساعت گذشته در فارس گفت:این اتفاق معادل از دست دادن یک هم استانی در هر ۳۷ دقیقه دانست.

به گزارش ایلنا، مهرزاد لطفی یکشنبه ۵ اردیبهشت در جلسه ستاد مدیریت کرونای علوم پزشکی شیراز آمارهای ابتلا، بستری و مرگ کرونا در فارس را همچنان فزاینده و نگران کننده ارزیابی و اضافه کرد: این آمارها به منزله زنگ هشداری جدی بوده و لزوم ایجاد یک عزم عمومی برای احساس مسئولیت و تلاش برای برون رفت از این شرایط را ضروری دانست.

وی گونه جهش یافته جدید کرونا موسوم به کرونای هندی را تهدید تازه این پاندمی عنوان کرد که با توجه به شدت سرایت و ابتلا، ضرورت افزایش خودمراقبتی و رعایت پروتکل های بهداشتی را یادآور می‌شود. 

لطفی با قدردانی از تلاش شبانه روزی تیم واکسیناسیون کووید۱۹ در دانشگاه؛ بر لزوم سرعت بخشیدن به این روند تاکید کرد و گفت: ایمن سازی مردم با انجام واکسیناسیون کووید۱۹ از سوی مسئولان مجموعه سلامت کشور و استان در اولویت جدی قرار دارد و در فارس با تمرکز گسترده تیم های سلامت بر این موضوع، توانسته ایم سریع ترین روند اجرای واکسیناسیون در کشور را داشته باشیم.

لطفی با اشاره به اینکه هم اکنون در اوج بیماری کووید۱۹ هستیم و ویروس جهش یافته کرونا سبب افزایش مبتلایان و جانباختگان شده است؛ از مردم خواست تا برای ارتقای فرهنگ پیشگیری و رعایت جدی تر اصول بهداشتی در جامعه بکوشند و خود را مسوول بدانند.

وی ضمن بررسی آمار نمونه های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

لطفی با اشاره به بالا بودن بیماران با وضعیت وخیم در بخش های مراقبت های ویژه استان، گفت: پیش بینی می شود تا دو هفته آینده تعداد جانباختگان ناشی از کرونا رو به افزایش باشد و از مردم می خواهیم ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، از حضور در تجمعات به ویژه دورهمی های خانوادگی پرهیز کنند.

او هرگونه اقدام خطرساز و مغایر با اصول بهداشتی در ایام ماه مبارک رمضان را موجب تشدید وضعیت کنونی و تهدید سلامت خود و دیگران دانست.

 

جامعه دانشگاه علوم پزشکی فوت مراکز درمانی واکسیناسیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر