کد خبر: 1068084 A

رئیس اداره نظارت و اعتباربخشی امور درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین خبرداد:

رئیس اداره نظارت و اعتباربخشی امور درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: کبد و نسوج مرد 63 ساله‌ قزوینی که دچار مرگ مغزی شده بود به نیازمندان دریافت عضو اهدا شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، ابوالفضل ابراهیمی با اشاره به نخستین اهدای عضو استان در سال جاری گفت: اولین اهدای عضو سال 1400 در استان قزوین متعلق به مرد 63 ساله‌ای شد که دچار مرگ مغزی شده بود.

رئیس اداره نظارت و اعتباربخشی امور درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین ادامه داد: پیکر این فرد مرگ مغزی در روز 30 فروردین 1400 از بیمارستان شهیدرجایی قزوین به بیمارستان امام خمینی تهران اعزام و کبد و نسوجش به بیماران نیازمند دریافت عضو اهدا شد.

این مسئول در ادامه توضیح داد: متوفی به دلیل سکته مغزی، روز 21 فروردین 1400 در مرکز آموزشی درمانی شهیدرجایی بستری و با وجود اقدامات درمانی و تلاش‌هایی که یرای نجات جانش انجام شد مرگ مغزی وی در 29 فروردین توسط پزشکان اعضای تیم پیوند معاونت درمان تایید و با اعلام رضایت خانواده بزرگوار ایشان عمل اهدای عضو انجام شد.

گفتنی است در زمان شیوع ویروس کرونا برای هرگونه اهدای عضوی، فرد دهنده علاوه بر سایر بیماری‌های عفونی از نظر ابتلای به ویروس کرونا نیز بررسی می‌شود و درصورت عدم وجود بیماری، اقدامات رضایت گیری از خانواده متوفی و سپس اهدا صورت می‌گیرد.

استان قزوین اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی درمان مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر