کد خبر: 1068083 A

فرمانده انتظامی استان از اجرای طرح بخشودگی و تخفیف تخلفات معوق جرائم رانندگی از 4 اردیبهشت ماه خبر داد.

 به گزارش ایلنا از بندرعباس، سردار غلامرضا جعفری بیان کرد: برابر درخواست و پیگیری های پلیس راهور ناجا و موافقت مجلس محترم شورای اسلامی در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس مقرر شد وسایل نقلیه در سراسر کشور که دارای جرایم معوق و دوبرابری هستند نسبت به تخفیف و بخشودگی جرائم معوق آنها اقدام شود.

وی افزود: بر اساس تصمیمات جدید،دارندگان وسایل نقلیه دارای تخلفات معوق و مشمول دوبرابری از روز  شنبه 4 اردیبهشت ماه سال جاری می توانند با مراجعه به دفاتر پلیس 10+ نسبت به دریافت لیست جرائم معوقه ودو برابر شده خود را که به حالت اصلی خود برگشته اقدام و با استفاده از درگاه های بانکی یا سایت راهور 120 به صورت حضوری و غیر حضوری نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان مهلت استفاده از تخفیف اعلام شده  را تا پایان دی ماه 1400 عنوان و اظهار کرد: چنانچه مالکین و رانندگان خودرو در مهلت تعیین شده نسبت به پرداخت خلافی خودرو اقدام نکنند این جریمه دو برابری مجددا اعمال خواهد شد.

 این مقام انتظامی استان ضمن درخواست مالکان این گونه وسایل نقلیه جهت مغتنم شمردن فرصت پیش آمده و پرداخت اصل جرایم رانندگی، خاطرنشان کرد: در بحث توقیف ها نیز برابر قانون جدید، سقف تعیین شده 3 میلیون تومان است و در صورتی که میزان تخلفات خودرویی از این سقف بیشتر شود خودرو متخلف توقیف خواهد شد.

 سردار جعفری تصریح کرد: سقف قبلی تخلف منجر به توقیف خودرو یک میلیون تومان بوده که با اتخاذ تدابیر جدید این مبلغ به 3 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

جرایم رانندگی دی ماه صحن علنی مجلس قانون تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر