کد خبر: 1067925 A

ظهیری خبر داد:

جانشین رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در امور اجتماعی گفت: 75 نفر نیروی داوطلب برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران کرونایی به مراکز درمانی اراک اعزام شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ریتا ظهیری افزود: از آغاز همه‌گیری بیماری کرونا و در موج نخست آن با فراخوان‌هایی که متشر شد ابتدا 8000 نفر داوطلب درمانی نام خود را به عنوان نیروهای جهادی برای ارائه خدمت در حوزه‌های گوناگون ثبت کردند.

وی ادامه داد: این داوطلبان در رشته‌های پرستاری، کمک پرستار، علوم آزمایشگاهی، بهداشت عمومی، بهداشت محیط و حرفه ای، تأسیسات، خدمات، نگهبانی، مامایی خدمات ارائه می‌کنند. این داوطلبان در بیمارستان های امیرالمومنین، امیرکبیر، طالقانی، ولیعصر و همچنین بخش اکسترا بیمارستان امیرالمومنین و مرکز بهداشت اراک مشارکت دارند.

جانشین رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در امور اجتماعی اظهار داشت: با توجه به اینکه بیمارستان امیرالمومنین سانتر اصلی کرونا است و در حال حاضر حجم بالایی از بیماران در این مرکز تحت مراقبت هستند، اکثر نیروهای داوطلب به منظور کاهش فشار کاری به این مراکز اعزام شده‌اند. همچنین افرادی از گروه جهادی مهاجر که مدیریت و ساماندهی آنان وابسته به بسیج است و نیز شورای صنفی برای ارائه خدمات در شرایط کنونی اعلام آمادگی کرده‌اند.

ظهیری تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا از اسفند ماه سال 98 آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد. در حال استان مرکزی در رنگ‌بندی های کرونایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با رنگ قرمز نشان داده شده و شرایط بحرانی دارد.

مراکز درمانی کرونا نیروهای داوطلب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر