کد خبر: 1067800 A

مدیرکل بهزیستی استان قزوین عنوان کرد:

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: کودکانی که در طول طرح پیشگیری از تنبلی چشم سنجش بینایی می‌شوند درصورت نیاز به کمک هزینه عینک و جراحی چشم از طرف سازمان بهزیستی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علیرضا وارثی با اشاره به برنامه‌های اداره کل بهزیستی برای جلوگیری از معلولیت‌های جسمی گفت: دفتر پیشگیری از معلولیت‌های اداره کل بهزیستی قزوین تلاش دارد تا با برنامه ریزی مناسب و غربالگری به موقع کودکان از معلولیت‌های جسمی جلوگیری کند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین ادامه داد: فعالیت‌های این دفتر در بخش شنوایی، بینایی و ژنتیک تقسیم بندی می‌شود و هر ساله تعداد بسیار زیادی از کودکان و نوزادان غربالگری می‌شوند تا بدین وسیله پیشگیری از معلولیت به بهترین شکل ممکن محقق شود.

وی ابراز کرد: طرح غربالگری بینایی از سال ۷۴ در کودکان ۳ تا ۶ ساله در تمام طول سال در پایگاه‌های دائمی و غیردائمی به اجرا در می‌آید، با اجرای این طرح در سال گذشته  ۳۸ هزار کودک قزوینی غربالگری شدند.

این مسئول ادامه داد: هدف این برنامه کاهش و بروز آمبلیوپی و سایر اختلالات بینایی از طریق تشخیص و درمان بموقع بیماری در سنین طلایی یعنی زیر پنج سالگی می‌باشد که خوشبختانه به شکل احسن در استان قزوین اجرا شده است.

وارثی گفت: کودکانی که در طول طرح پیشگیری از تنبلی چشم سنجش بینایی می‌شوند درصورت نیاز به کمک هزینه عینک و جراحی چشم از طرف سازمان بهزیستی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

استان قزوین بهزیستی کودکان کمک هزینه جراحی چشم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر