کد خبر: 1067747 A

استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت: بیماران کرونایی که در قرنطینه خانگی باشند از خدمات درمانی رایگان بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش ایلنا، اکبر بهنام جو در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای شهرستان اردبیل عنوان کرد: با شرکت‌های بیمه هماهنگ شده کسانی که تست کرونای آنان مثبت است و احتیاج به تزریقات و سایر خدمات درمانی دارند، این خدمات را در منزل دریافت کنند و خدماتی که برایشان انجام می‌گیرد به صورت رایگان خواهد بود.

استاندار اردبیل افزود: محدودیت های شبانه و جاده ای همچنان ادامه دارد و کسانی که پلاک هایی غیر از شهر اردبیل را دارند، بررسی شده و در صورت تخلف برخورد می شود و افراد ساکن اردبیل نیز نباید از شهر خارج شوند مگر در موراد اضطراری تا با این روش‌ها از میزان بستری‌ها و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در استان کاسته شود. 

استاندار اردبیل گفت: متاسفانه به دلیل عدم رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی توسط برخی از افراد و ناشناخته ماندن این بیماری تعداد بستری ها و مرگ و میر ناشی از این ویروس در سطح استان روند صعودی دارد.

بهنام جو گفت: متاسفانه با وجود رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی بیشتر مردم استان و تلاش های شبانه روزی کادر درمان و نیروی انتظامی و سپاه و بسیج، باز هم شاهد افزایش شدت شیوع ویروس کرونا هستیم و از مردم انتظار داریم عادی انگاری و بی توجهی را کنار بگذارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد افرادی که در بیمارستان ها بستری می شوند، روز به روز افزایش می یابد بیان کرد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته 17 نفر بیمار کرونایی فوت کردند در حالیکه  آمار فوتی در روزهای قبل زیر ده نفر بود و میزان بستری ها از بهبود یافتگان پیشی گرفته است. 

استاندار اردبیل این رشد مرگ و میر را ناشی از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی برخی افرادی که تست شان مثبت است، دانست و گفت: با وجود اینکه از این افراد تعهد گرفته شده که در داخل منزل بمانند و بیرون نیایند و حتی کمک های معیشتی شان درب منزل آنها ارائه می شود، ولی باز بی توجهی کرده و به لحاظ وجود ویروس جهش یافته در سطح کشور سبب انتشار بیشتر این بیماری می شوند.

بهنام جو افزود: افراد مبتلا به کرونا تامین مایحتاج خود و انجام امور خارج از منزل را به نزدیکان خود بسپارند و اگر این افراد کسی را نداشته باشند با شماره ۳۱۳۳ تماس بگیرند تا در اسرع وقت برای رفع نیازهای ضروری آنان اقدام شود.

وی تصریح کرد: در جلسه امروز آخرین وضیعت استان از لحاظ کنترل بیماری کرونا بررسی شد و قرار است ضمن افزایش برخی محدویت ها، اکیپ های بهداشتی و بسیج  کار سرکشی را انجام دهند.

وی با بیان اینکه از ابتدای اجرای دو طرح ستاد پیشگیری و قرارگاه شهید سلیمانی از ظرفیت ها استفاده شده است، گفت: از ابتدای شیوع این ویروس پایگاه های مقاومت ، هلال احمر، مردم و اصناف، نیروی های انتظامی و نظامی پا به پای همدیگر در پیشگیری و کنترل این ویروس تلاش می کنند و جا دارد از همه زحمت کشان تقدیر شود.

بهنامجو با بیان اینکه ۴۲۹ نفر در  بیمارستان های شهرستان اردبیل بستری هستند، گفت: با هماهنگی پایگاه های مقاومت هر روز به ۳ هزار نفر قرنطینه شده در منزل سرکشی می شود تا نیازهای این افراد احصا و در حد مقدور رسیدگی شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا هیچ گونه مراسم و دورهمی در شب های رمضان برگزار نمی شود بجز شب های احیا بصورت محدود و در فضای باز، که چگونگی آن با هماهنگی و طبق دستور العمل اعلام می شود.

وی با بیان اینکه کل قرنطینه در منزل شهرستان اردبیل ۱۸ هزار و ۷۲۱ مورد گزارش شده، افزود: متاسفانه از این تعداد بیش از ۳ هزار نفر به تعهد خود عمل نکرده و محل قرنطینه خود را ترک کرده اند و باید این افراد احصا و قوانین را توجیه شوند.

کرونا استاندار اردبیل قرنطینه خانگی اکبر بهنامجو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر