کد خبر: 1067746 A

مدیر منابع آب شهرستانهای رضوانشهر، ماسال و انزلی از بازسازی، لایروبی و آبگذاری کامل ۴۲ سردهنه در شهرستان رضوانشهر خبر داد.

به گزارش ایلنا از رضوانشهر، بهرام بهرام پور مدیر منابع آب شهرستانهای رضوانشهر،ماسال و انزلی با اعلام این خبر افزود: مهمترین منابع اصلی تامین آب اراضی کشاورزی شهرستان بوسیله انشعاب ۴۴ سردهنه خاکی و ۱۸ سردهنه بتنی از پنج رودخانه اصلی شفارود، دیناچال ،تیزرود، چافرود و نوکنده است که تا کنون ۴۲ مورد از سردهنه های خاکی مذکور به طول تقریبی ۱۷ کیلومتر به طور کامل بازسازی، لایروبی و آبگذاری شده و کار دو سردهنه باقیمانده نیز به زودی به اتمام می رسد.

وی با اشاره به مساحت ۱۰ هزار هکتاری اراضی شالیزاری شهرستان رضوانشهر افزود: حدود ۸  هزار هکتار از این اراضی سنتی آبخور و ۲ هزار هکتار آبخور شبکه سفیدرود هستند.

مدیر منابع آب شهرستانهای رضوانشهر، ماسال و انزلی با اشاره به ضرورت بهره گیری از چاه های موجود در سطح شهرستان برای تامین بخشی از نیاز آبی موجود رضوانشهر گفت: تعداد چاههای عمیق شهرستان ۸۸ حلقه است که ۷۲ حلقه از آنها در مدار بهره برداری قرار دارد و مابقی آنها نیز به کمک سایر دستگاههای متولی، از جمله جهاد کشاورزی در حال تعمیر و تهیه لوازم و قطعات هستیم.

جهاد کشاورزی کشاورزی ماسال رضوانشهر سردهنه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر