کد خبر: 1067737 A

استاندار البرز:

استاندار البرز به منظور رصد تغییر کاربری اراضی کشاورزی و همچنین پایش اراضی زراعی و باغی از رونمایی یک طرح دانش بنیان برای بهره وری حداکثری، خبر داد.

به گزارش ایلنا از البرز، عزیزاله شهبازی با اشاره به راه اندازی طرح دانش بنیان کشاورزی در استان، اظهار داشت: این طرح و ایده از سوی رئیس جهاد کشاورزی استان البرز پیشنهاد شده و یک شرکت دانش بنیان مطالعات لازم را برای تحقق آن انجام داده است.

وی ادامه داد: بر این اساس جوانان نخبه البرزی که از دانشگاه های معتبر کشور فارغ التحصیل شده اند به کمک حفظ و حراست از اراضی ارزشمند کشاورزی البرز و کشور آمده اند.

شهبازی گفت: از ابتدای حضورم در استان به ارزش و اهمیت اراضی کشاورزی استان واقف بوده ام از این رو تاکنون اجازه هیچ گونه تغییر کاربری در این خصوص را نداده و بر حفظ فضای سبز و هویت باغ شهری استان تاکید داشته ام.

وی افزود: اکنون نیز از طرح این جوانان نخبه استان که به پیشنهاد رئیس جهاد کشاورزی استان تهیه شده حمایت لازم را خواهم داشت و برای رونمایی و بهره برداری از آن نیز شخصا حضور خواهم یافت.

استاندار البرز گفت: سامانه پایش هوشمند کشاورزی از طریق تصاویر ماهواره ای، علاوه بر رصد هوشمند تغییر کاربری اراضی کشاورزی، مطالعه علمی بر اساس اقلیم استان و سراسر کشور را برای بهره وری حداکثری از اراضی باغی و زراعی ارائه خواهد داد.

وی افزود: البرز به رغم مساحت محدود، رتبه برتر بسیاری از محصولات باغی و سبزی و صیفی جات را در کشور دارد و از صادر کنندگان برتر ملی نیز در این زمینه محسوب می شود.

کشاورزی استاندار البرز طرح دانش بنیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر