کد خبر: 1067626 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در شبانه روز گذشته، هفت بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان کهگیلویه و بویراحمد جان باختند و شمار قربانیان در استان به ۵۵۸ نفر رسید.

به گزارش ایلنا از یاسوج، پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۵۱۸ بیمار در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۶۸ بیمار کرونایی قطعی و ۲۶ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی تعداد بهبود یافتگان کرونایی در استان کهگیلویه و بویراحمد را ۳۵هزار و ۵۷۶ بیمار عنوان و اظهارداشت: از ۸۴۵ نمونه pcr دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود ۵۱ درصد موارد مثبت که بیشترین موارد مثبت به ترتیب در  شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه، گچساران و چرام بودند. 

دبیر ستاد کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: متأسفانه کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی، افزایش تجمعات و عادی انگاری منجر به شدت یافتن میزان شیوع بیماری در این استان شده و بسیار نگران کننده است. 

یزدان‌پناه افزود: استفاده از ماسک، شستشوی مرتب دست‌ها، رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی، پرهیز از دورهمی‌ها و تجمعات، حذف مسافرت های غیر ضروری  و خارج نشدن از خانه بجز در موارد ضروری تنها راه های کنترل بیماری است.

مرگ کرونا یاسوج یزدان پناه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر