کد خبر: 1067473 A

رئیس سازمان آتش نشانی اراک:

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت: یک کارخانه گونی بافی در اراک بامداد امروز به علل نامعلوم دچار حریق گسترده شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آتش پاد دوم مسعود آقازیارتی افزود: محل آتش سوزی، سوله یک کارخانه گونی بافی بود که به علت نامعلوم طعمه حریق شده و آتش به حدی گسترده بود که آتش نشانان به هنگام حرکت به سمت محل آتش سوزی مشاهده کردند که شعله های آتش تا 50 متر به آسمان زبانه کشیده و هر لحظه نیز بر شدت آن افزوده می شد.

وی ادامه داد: سرعت گسترش آتش به حدی بود که بلافاصله به سوله های کناری این کارخانه که یک کارگاه تیلرسازی بود نیز سرایت کرده و 2 سوله از این کارگاه نیز درگیر آتش سوزی شده بود و سوله سوم نیز در خطر سرایت آتش بود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک اظهار داشت: در پی بروز این آتش سوزی گسترده، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک در ساعت 3:04 دقیقه بامداد امروز شنبه 4 اردیبهشت به سرعت آتش نشانان ایستگاه های شماره 100 از کوی مصطفی خمینی، شماره 120 از شهرصنعتی، 140 از میدان فراهان، 150 از کوی رضوی و 220 از کوی الغدیر به همراه خودروی فوماتیک، تانکر آب پشتیبان و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه واقع در شهرک صنعتی ایبک آباد اعزام کرده است.

آتش پاد دوم آقازیارتی درباره چگونگی مهار این آتش سوزی گسترده، تصریح کرد: نیروهای آتش نشانی از 4 طرف با استفاده از چندین رشته لوله های آب پرفشار آتش نشانی و همچنین کف خاموش کننده مشغول خاموش کردن این آتش سوزی شدند و در ابتدا با سرعت عمل بالا و عملیات دقیق توانستند از سرایت آتش به سوله سوم کارگاه تیلرسازی و بروز خسارت های بیشتر جلوگیری به عمل آورند.

وی بیان داشت: پس از عملیات موفق جلوگیری از سرایت آتش، آتش نشانان از چندین جهت به مقابله با آتش سوزی گسترده در سوله های درگیر حادثه اقدام کرده و با تلاش فراوان توانستند پس از 11 ساعت عملیات نفس گیر آتش را مهار و خاموش کنند. هم اکنون آتش نشانان مشغول لکه گیری و جداسازی لوازم سوخته از داخل سوله ها هستند.

حریق کارخانه گونی بافی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر