کد خبر: 1067392 A

مدیرکل کمیته امداد گیلان خبر داد:

مدیر کل کمیته امداد گیلان با اشاره به احداث بیش از هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان فاقد مسکن طی سال گذشته در استان، گفت: ۲۰۰ مورد نیز خدمات عمرانی ارائه شده است.

به گزارش ایلنا از رشت، عباس اهرابی با اشاره به اینکه حدود ۹ هزار و ۴۰۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد گیلان مستأجر هستند، گفت: در سال گذشته بیش از ۱۷ میلیارد تومان در قالب اجاره بها و وام ودیعه مسکن به خانوار فاقد مسکن معیشت بگیر تحت حمایت کمیته امداد استان گیلان پرداخت شد.

وی، افزود: از مجموع کمک‌های پرداختی برای اجاره بها و ودیعه مسکن مددجویان طی سال گذشته، دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در قالب پنج هزار و ۶۶۱ مورد اجاره بها مسکن پرداخت شد.

مدیرکل کمیته امداد گیلان، ادامه داد: همچنین طی سال گذشته ۱۵ میلیارد و ۵۰۸ میلیون تومان وام ودیعه مسکن از محل منابع مختلف به هزار و ۲۹۹ نفر اهدا شد.

اهرابی، با بیان اینکه این نهاد میانگین ۳۰۰ هزار تومان اجاره بها مسکن به صورت ماهیانه و بلاعوض به خانوار تحت حمایت متقاضی پرداخت می‌کند، اضافه کرد: همچنین سقف وام ودیعه مسکن پرداختی به مددجویان بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان است.

وی، با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از هزار و ۳۱۵ واحد مسکونی برای مددجویان فاقد مسکن احداث شده است، ادامه داد: ۲۰۰ مورد خدمات عمرانی در زمینه تعمیر، تکمیل، بازسازی منازل، ساخت فضاهای جانبی، سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و حصارکشی و ۸۹۰ مورد لوله کشی گاز منازل مددجویان تحت حمایت انجام داده است.

مدیرکل کمیته گیلان با بیان اینکه در طول سال اسکان خانوارهای تحت حمایت با رعایت ملاحظات اخلاقی، فرهنگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی انجام می‌شود، اضافه کرد: این نهاد همواره در تلاش است تا الگوی مسکن مناسب خانوار و متناسب با اقلیم را در ساخت و خرید مسکن مددجویان تحت حمایت رعایت کند.

استان گیلان کمیته امداد گاز مسکن گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر